Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Rybnik: Zmarł Czesław Fojcik

Rybnik: Zmarł Czesław Fojcik

fot. archiwum

Po bardzo ciężkiej chorobie zmarł znany i ceniony siatkarz i trener, ale przede wszystkim wspaniały człowiek - Czesław Fojcik. Rybnickie środowisko siatkarskie pogrążyło się w żałobie. W takiej chwili trudno cokolwiek napisać.

Czesław Fojcik jako siatkarz reprezentował barwy GKS-u Tychy oraz AZS-u Katowice. W czasie kariery trenerskiej prowadził zespół GKS-u Jastrzębie. W późniejszym okresie poświęcił się pracy z kobietami. Był również nauczycielem wychowania fizycznego i dyrektorem Liceum w Żorach. Jego wieloletnia praca w Żorach z żeńskimi drużynami młodzieżowymi przyniosła efekt w postaci wychowania kadrowiczek Śląska i kraju. W latach siedemdziesiątych zdobywał ze swoim zespołem tytuły wicemistrzyń Polski w kategoriach juniorskich. Niestety we wrześniu był zmuszony przerwać pracę z powodu ciężkiej choroby.

2 stycznia 2010 roku w Żorach odbył się turniej "Gloria Victis" – gramy dla Cześka. Turniej ten zgromadził rekordowo dużą ilość drużyn, co znamionuję, jakim szacunkiem w tym środowisku darzono Czesława Fojcika. Podczas tego turnieju poprzez telebim połączono się z panem Cześkiem, niestety było to ostatnie spotkanie z tak dużą rzeszą "siatkarskiej rodziny". Z pewnością będzie go brakowało wszystkim, którzy go znali. Z pewnością nie ma też trudniejszego tematu, na który trzeba napisać kilka zdań.

Pogrzeb Czesława Fojcika odbędzie się w sobotę 27 lutego w kościele p.w. Św. Jadwigi w Rybniku (Nowiny) o godzinie 11.00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved