Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Richard Lambourne wyrzucony z Delecty

Richard Lambourne wyrzucony z Delecty

fot. archiwum

Mistrz olimpijski Richard Lambourne, przestał być zawodnikiem Delecty Bydgoszcz. Umowę z amerykańskim libero rozwiązano po tym, jak podczas spotkania z Politechniką Warszawską pokazał w kierunku trenera wulgarny gest.

"Zawodnik wystosował przeprosiny, które sprawiają wrażenie i szczerych, i wyjaśniających powody tak nierozważnego czynu. Niemniej jednak skutki takowego są głęboko negatywne. Mamy tu na myśli odbiór tego gestu przez władze miasta Bydgoszcz, sztab szkoleniowy, kibiców, działaczy, czy wreszcie sponsorów. Uważamy, że każdy ma prawo popełnić błąd. Jednak uznaliśmy wspólnie z Richardem, że dalsza jego gra w naszym zespole w tych okolicznościach byłaby niekomfortowa i dla niego, i dla zespołu. Strony ustaliły, że nie będą komentować na ten moment powyższego komunikatu." – czytamy w oficjalnym komunikacie zarządu klubu.

Przypomnijmy, że podczas ligowego spotkania w Warszawie kamery telewizyjne wychwyciły moment, w którym podczas przerwy libero Delecty, Richard Lambourne, pokazuje środkowy palec w kierunku szkoleniowca. Na uwagę Waldemara Wspaniałego reaguje podniesionym kciukiem, gdy jednak szkoleniowiec się odwraca, kciuk zostaje zastąpiony przez inny palec. Zawodnik w poniedziałek wydał oświadczenie, w którym przeprosił za swoje zachowanie. – Rich karę na pewno musi ponieść, on zresztą zdaje sobie z tego sprawę. Jestem raczej za tym, żeby został do końca sezonu. Ostateczna decyzja należeć będzie jednak do prezesa Sieńki – mówił trener Waldemar Wspaniały. Dziś taka decyzja zapadła. Miejsce Lambourna w składzie Delecty zajmie najprawdopodobniej Michał Dębiec, który pełnił rolę libero w bydgoskim zespole przed przyjściem Amerykanina.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved