Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Makowski: Nasza sytuacja jest bardzo trudna

Piotr Makowski: Nasza sytuacja jest bardzo trudna

fot. archiwum

Ewentualna wygrana z PTPS mogła dać Centrostalowi trochę spokoju. Siatkarki z Bydgoszczy przegrały jednak czwarty mecz z rzędu i niebezpiecznie dryfują w kierunku strefy barażowej. - Musimy szukać punktów w każdym meczu - uważa Piotr Makowski.

Jesteśmy takim zespołem, w którym każda siatkarka musi wnieść coś do gry drużyny. Żadne z ogniw nie może zawieść. Niestety, w meczu z PTPS nie wszystkie zawodniczki stanęły na wysokości zadania – mówił po spotkaniu z pilankami trener Piotr Makowski.

Najgorsze jest to, że Centrostal spadł na 8. miejsce w tabeli i ma tylko 3 oczka przewagi nad strefą barażową. Zaliczka ta może wkrótce stopnieć do zera. Stanie się tak jeżeli bydgoszczanki przegrają w Łodzi z Budowlanymi, a Stal Mielec (9. pozycja) pokona u siebie outsidera z Żukowa (co jest praktycznie pewne). – Nasza sytuacja jest bardzo trudna – nie kryje Makowski. – Nie wolno się jednak załamywać. Musimy szukać punktów w każdym meczu.

Najgorsze co możemy teraz zrobić, to zwiesić głowy – dodaje Ewa Kowalkowska, kapitan GCB Centrostal. – Cały czas wierzę, że dzięki ciężkiej pracy na treningach i zaangażowaniu podczas meczów uda się nam awansować do play-off.Do końca rundy zasadniczej pozostały już tylko trzy kolejki. Centrostal czekają starcia z Budowlanymi Łódź, MKS Dąbrowa (oba na wyjeździe) i na zakończenie u siebie z Gwardią Wrocław. Z kolei Stal najpierw podejmie Gedanię, potem ekipę z Łodzi, a w ostatniej rundzie pojedzie do Muszyny.

Ważny będzie każdy punkt, a nawet set. To właśnie stosunek tych ostatnich może w końcowym rozrachunku zadecydować o miejscu w czołowej ósemce.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved