Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mrągowo chce zorganizować turniej Pucharu Polski

Mrągowo chce zorganizować turniej Pucharu Polski

fot. archiwum

Miłośnicy siatkówki plażowej będą mieli po raz kolejny okazję do zobaczenia najlepszych zawodniczek w akcji. Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, w Mrągowie planowana jest organizacja jednego z turniejów cyklu Pucharu Polski.

W tym roku nastąpiło kilka zmian odnośnie organizatorów. W cykl turniejów mistrzostw Polski (Simplus Cup) będą wchodziły wyłącznie miasta nadmorskie. Wszystkie inne będą miały możliwość organizacji Pucharu Polski (Grand Prix). – Wniosek o organizację takiej imprezy został wysłany – mówi Gazecie Wyborczej Tomasz Witkowicz, zastępca burmistrza Mrągowa. – Nawiązaliśmy współpracę z głównym organizatorem, firmą Performance Marketing Group. Czekamy jedynie na potwierdzenie Polskiego Związku Piłki Siatkowej – dodaje.

Przypomnijmy, Mrągowo gościło najlepsze siatkarki plażowe w Polsce już dwukrotnie: w 2007 i 2008 roku, kiedy organizowała turnieje mistrzostw Polski Simplus Cup. W 2007 roku w mazurskim mieście odbyły się nawet dwie edycje, ze względu na złe warunki pogodowe w jednym z nadmorskich miast. W tym roku miasto planuje zmienić miejsce rozgrywek. – Chcemy, aby turniej odbył się przy plaży miejskiej na ul. Jaszczurza Góra – mówi Witkowicz. – Od dawna w planach mamy zagospodarowanie terenu wokół plaży. Ze względu na turniej prace będą musiały zostać przyspieszone.

Również same siatkarki „zakochały” się w Mrągowie. A szczególnie Magdalena Michoń-Szczytowicz, która wygrała pierwszy turniej organizowany w mieście. – Mrągowo jest jednym z miast, w którym gra nam się najlepiej. Czujemy wsparcie widzów i cieszymy się, gdy możemy tam zawitać na kolejny turniej – powiedziała ”Gazecie” siatkarka. Jest również pod wrażeniem samego miasta. – Można tu przede wszystkim odpocząć. Bo treningi treningami, ale wolny czas spędzamy najczęściej na spacerach, rozmowach, odpoczynku i własnej refleksji. Mrągowo jest świetne do takiej rozrywki.źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved