Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Wierzbowski: Z młodymi drużynami trzeba się liczyć

Krzysztof Wierzbowski: Z młodymi drużynami trzeba się liczyć

fot. archiwum

W Bełchatowie Krzysztof Wierzbowski zaliczył bardzo dobry występ. Mimo porażki AZS był wyróżniającym się zawodnikiem w swoim zespole. - Jestem młody więc muszę wykorzystywać okazje i udowadniać, że jestem wartościowym zawodnikiem - twierdzi Wierzbowski.

Wcześniej brakowało mi szczęścia. Gdy czułem, że jestem w dobrej dyspozycji, miałem problemy z nogą, potem podkręciłem kostkę – powiedział Krzysztof Wierzbowski w wywiadzie dla serwisu sport.pl. – Teraz nareszcie mogłem pograć więcej i myślę, że wyszło mi to w miarę fajnie. Bełchatów to trudny teren, a mimo to udało mi się wytrzymać presję. Zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieję, że będę miał w graniu jakieś epizody. A może będę w szóstce? Nie wiem.

Młody zawodnik dość długo czekał na swoją szansę. – W pierwszym roku graliśmy praktycznie jedną szóstką, ja byłem młody i cieszyłem się z tego, że mogłem wejść choćby na zagrywkę. Trenowałem pod tym kątem i wspomagałem chłopaków, jak potrafiłem. W ubiegłym sezonie było jak było. Trener Panas stawiał na taki, a nie inny skład, i musiałem się z tym zgodzić – mówi.

Przed częstochowianami teraz bardzo ważny mecz z Resovią, który może mieć spore znaczenie dla końcowego układu tabeli. – Myślę, że inaczej podejdziemy do tego spotkania. Przed meczem ze Skrą nie byliśmy faworytem, teraz zagramy u siebie i wiemy, że chcąc utrzymać czwarte miejsce musimy wygrać. Wierzę, że podniesiemy rękawicę i zagramy dobry mecz, który potoczy się na naszą korzyść – uważa Wierzbowski.Obecnie AZS zajmuje 4. miejsce w tabeli, mając tylko punkt straty do trzeciego Jastrzębskiego Węgla. Z kolei tuz za nim z taką samą stratą znajduje się Resovia. Patrząc na skład akademików niewielu spodziewało się takiego wyniku. – Ja w nas wierzyłem i szybko okazało się, że sporo potrafimy. Pokazała to pierwsza runda, w drugiej również walczymy, a mam nadzieję, że to, co pokazaliśmy do tej pory, przełoży się na play-off. Jeżeli nasza forma będzie taka jak teraz albo jeszcze lepsza, to udowodnimy, że z młodymi drużynami trzeba się liczyć – uważa młody przyjmujący częstochowian.

Rozmawiał Tadeusz Iwanicki – sport.pl
Cały wywiad dostępny w serwisie sport.pl

 

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved