Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Nie milkną dyskusje po meczu w Dąbrowie Górniczej

PlusLiga Kobiet: Nie milkną dyskusje po meczu w Dąbrowie Górniczej

fot. archiwum

Niedzielny mecz pomiędzy Enionem Energia MKS Dąbrowa Górnicza a BKS-em Aluprof Bielsko-Biała zakończył 15. kolejkę PlusLigi Kobiet. Na pomeczowej konferencji trener Waldemar Kawka wytknął sędziom błąd, który miał zadecydować o wyniku spotkania.

Chodzi o akcję w wykonaniu Katarzyny Skorupy, rozgrywającej BKS-u, która, będąc w drugiej linii, po złym przyjęciu swoich koleżanek oburącz po rękach dąbrowskiego bloku przebiła piłkę na drugą stronę. Ostatecznie punkt powędrował na konto bielszczanek.

W tie-breaku walczyliśmy do końca. Według mnie powinniśmy wygrać 15:13, ponieważ sędziowie popełnili poważny błąd przy piłce meczowej, gdyż zawodniczka z drugiej linii nie może blokować przy siatce, a tak się niestety stało. Dla mnie ten mecz powinien skończyć się 15:13, nie skończył się, cóż zrobić – sędziowie też są omylni – powiedział po tym pojedynku trener dąbrowianek.

Jak informuje serwis sports.pl akcja ta wzbudziła dyskusje w środowisku siatkarskim. O opinię poproszono Cezarego Matusiaka, głównego komisarza PlusLigi. Orzekł on, że w dużej mierze ocena akcji zależy od intencji Katarzyny Skorupy przy wykonywaniu w tej akcji. – Pytanie czy Skorupa chciała piłkę rozegrać i tylko jej nie wyszło, czy zaatakować? Jeśli to pierwsze, błędu nie było, jeśli drugie, sędzia Paweł Burkiewicz powinien przerwać grę i przyznać punkt gospodyniom – stwierdził Cezary Matusiak.źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved