Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikko Oivanen być może wspomoże Resovię w Częstochowie

Mikko Oivanen być może wspomoże Resovię w Częstochowie

fot. archiwum

Podczas spotkania z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zawodnik Resovii Rzeszów Mikko Oivanen doznał kontuzji stawu skokowego. Według wstępnej diagnozy doznał skręcenia, jednak najnowsze informacje są pozytywne i być może Fin wróci na parkiet już w piątek.

Wprawdzie diagnoza o skręceniu stawu skokowego potwierdziła się, jednak Jacek Rusin, specjalista odnowy biologicznej Resovii, przyznał, że nie wystąpiły żadne poważniejsze urazy.

Mikko czeka intensywna rehabilitacja, serie zabiegów. Bierzemy się ostro do roboty, aby go do piątku wyleczyć – stwierdził optymistycznie Jacek Rusin.

Jeżeli Fin zdąży dojść do pełnej dyspozycji, to być może trener Ljubo Travica będzie mógł z niego skorzystać w meczu przeciwko Domexowi Tytan AZS Częstochowa. Jednak decyzja o tym, czy Oivanen będzie mógł zagrać, zapadnie dopiero w ostatniej chwili.Przypomnijmy, że w meczu z ZAKSĄ siatkarze z Rzeszowa przegrali 1:3, co spowodowało, że spadli na 5. miejsce w tabeli. – To nie był nasz dzień. Musimy dalej pracować, żeby pokazać, że to był tylko słabszy dzień, że może być lepiej – ocenił tamto spotkanie trener Travica.

Wprawdzie w górnej części tabeli jest ciasno, a zespoły dzieli niewielka różnica punktów, to jednak podopieczni Ljubo Travicy muszą uważać i walczyć, aby w kolejnych spotkaniach nie tracić kolejnych „oczek". Do AZS-u Częstochowa, najbliższego rywala, Resovia traci tylko jeden punkt, a zatem wygrana za trzy „oczka" da im awans o jedno miejsce.

Nie da się jednak ukryć, że rzeszowianie liczą na wyższe miejsce na zakończenie rundy zasadniczej. Ale to wydaje się bardzo trudnym do osiągnięcia celem. Podopieczni Ljubo Travicy mieli nadzieje, że uda im się do fazy play-off wejść z 2. miejsca, ale obecnie realna wydaje się być pozycja numer 3. Do drugiej ZAKSY rzeszowianie tracą bowiem pięć "oczek".

źródło: inf. własna, nowiny24.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved