Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Makaryk: Każdy mecz rządzi się swoimi prawami

Krzysztof Makaryk: Każdy mecz rządzi się swoimi prawami

fot. archiwum

Siatkarze Farta Kielce rozegrają zaległe spotkanie z Morzem Bałtyk Szczecin. Farciarze czują się pewnie i zapowiadają dobrą grę. Krzysztof Makaryk uważa, że kielecką drużynę stać na powtórzenie wygranej z pierwszej części rundy zasadniczej, czyli 3:0.

Ostatni mecz z Orłem Międzyrzecz wygraliście 3:0. Tego dnia kibice wychodzili z hali w dobrych nastrojach, trener na konferencji po meczu chwalił swoich podopiecznych. Jak to wyglądała z perspektywy zawodników?

Krzysztof Makaryk, środkowy Farta: Jesteśmy zadowoleni. Obawialiśmy się tego meczu po ciężkim obozie w Kielnarowej, ale udało się wygrać. Najważniejsze są trzy punkty dopisane do naszego konta.

W tym meczu eksperci chwalili was za dobrą grę zagrywką i blokiem. To chyba twoje mocne punkty?Zagrywka raczej nie, ale w bloku czasem błysnę. Dobrze graliśmy, cieszymy się, że te elementy funkcjonowały jak należy. Uważam, że jeżeli zagrywka funkcjonuje to i łatwiej o blok.

We wtorek mecz z Morzem Szczecin. W pierwszej rundzie dość łatwo wygraliście wyjazdowy mecz nad Bałtykiem 3:0. Powtórzycie ten wynik?

Miejmy nadzieję. Nie powinno być większych problemów, aczkolwiek wiadomo, każdy mecz rządzi się swoimi prawami. Widzieliśmy już kilka niespodzianek podczas trwania ligi.

Morze to najmłodsza drużyna w lidze, oczywiście oprócz Spały, ale średnią wzrostu ustępują niewielu. Czy obawiasz się swoich wysokich konkurentów po drugiej stronie sitaki?

Daliśmy ze Stancelewskim radę to i ze środkowymi Morza damy. Wzrost to nie wszystko, trzeba mieć jeszcze umiejętności.

Czy myślicie już o tych trudnych meczach wyjazdowych z Jokerem, Treflem i Avią?

Na pewno te mecze siedzą gdzieś tam w głowie. Wiemy, że mamy trzy trudne mecze z trzema drużynami, które zajmują pierwsze, trzecie i czwarte miejsce. Trzeba przywieść jakieś punkty z tych wyjazdów.

źródło: fart.kielce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved