Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Ren-But Złotoryja triumfował w Kowarach

III liga: Ren-But Złotoryja triumfował w Kowarach

Efektownym widowiskiem pożegnali się siatkarze trzecioligowego Ren-But-u Złotoryja z publicznością. W ostatnim na własnym parkiecie meczu III ligi w województwie dolnośląskim w tym sezonie złotoryjanie podejmowali Olimpię Kowary.

Pierwszy set, przy dość wyrównanej grze, przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy grali kombinacyjnie, stosując dużo akcji ze środka, nieźle blokiem cały czas, utrzymując kilkupunktowa przewagę. Dopiero końcówka przyniosła niespodziewane emocje. Goście bronili kolejno trzy piłki setowe i trzeba było grać na przewagi. Końcowy wynik 26:24 dla REN-BUTu i prowadzenie w meczu. Drugi set przebiegał podobnie jak pierwszy, ale już bez nerwów w końcówce, Złotoryjanie wygrali do 22. W trzeciej odsłonie do głosy doszli goście. Mocne ataki ze skrzydeł przyniosły im zwycięstwo w tej partii meczu. Czwarta, i jak się okazało, ostatnia odsłona sobotniego pojedynku należała do gospodarzy, którzy zdominowali w całości przebieg gry – 25:14, 3:1 w całym meczu i kolejne trzy punkty w dorobku beniaminka trzecioligowych rozgrywek, którzy na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego zajmuje 4. miejsce w tabeli.

To ogromny sukces młodego klubu. Efekt pracy zawodników, trenerów i działaczy.

Ren-But Złotoryja – Olimpia Kowary 3:1
(26:24, 25:22, 20:25, 25:14)