Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Camper pokonał Mogielankę

III liga: Camper pokonał Mogielankę

Wyszkowski Camper do spotkania z drużyną z Mogielnicy przystępował w roli murowanego faworyta. Jednak siatkarze Mogielanki stawili opór i mecz nie okazał się tak łatwy dla miejscowych jak przypuszczali. Gospodarze jednak przełamali przyjezdnych i wygrali.

Pierwszy set przyniósł publiczności wiele emocji. Wymianę ciosów rozpoczęli goście, do remisu doprowadził Tomasz Skalski. Potem na prowadzenie wyszkowian wyprowadził Daniel Pędzich, który skutecznie powstrzymał środkowego gości pojedynczym blokiem i było 2:1 dla Campera. Poźniej gospodarze systematycznie powiększali swoją przewagę. Po kapitalnym rozegraniu Marcina Jackowicza z drugiej linii uderzył Paweł Pędzich i zrobiło się 10:6. Następnie ciężar gry wziął na siebie Skalski. Jednak miejscowi zaczęli tracić punkty nie mogli przebić się przez szczelny blok zawodników z Mogielnicy. Przy stanie 13:12 dla wyszkowian o czas poprosił ich trener Marcin Drabkowski. Po czasie inicjatywę przejęli goście, doprowadzając do remisu po 13, i wychodząc na nieznaczne prowadzenie 15:14 kiedy blokiem został zatrzymany Barnaba Grzelecki. W następnej akcji ten zawodnik się zrehabilitował dobry atakiem, mimo tego został zmieniony przez Tomasza Kellera. Końcówka premierowej odsłony zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Po zbiciu Kellera z przechodzącej piłki na tablicy widniał wynik 22:20 dla gospodarzy. Przyjezdni wcale nie zmierzali się poddać. W pewnym momencie po błędzie Campera był remis 27:27, wtedy to dał o sobie znać dobrze dysponowany Skalski. Dając piłkę setową po świetnym ataku ze skrzydła i popisując się asem serwisowym który zakończył partie wynikiem 30:28 dla Campera.

Drugiego seta lepiej zaczęli podopieczni trenera Drabkowskiego. Wyszli na dwupunktowe prowadzenie 6:4. Gra się wyrównała, podopieczni trenera Pawła Pajewskiego (grającego w tym zespole z Mogielnicy na pozycji libero) usiłowali gonić, ale ekipa z Wyszkowa utrzymywała bezpieczny dystans. W międzyczasie na placu gry pojawił się Łukasz Tkacz, który zmienił P. Pędzicha. Atakujący Campera pokazał się z dobrej strony pod koniec seta kiedy kończył wszystkie piłki posłane w jego stronę. Seta zakończył Marcin Jackowicz wygrywając przepychankę na siatce. W drugim secie triumf miejscowych 25:19.

Przed trzecią partią nastąpiły zmiany w drużynie z Wyszkowa, za Skalskiego wszedł Krystian Kruk, natomiast na środku siatki Arkadiusza Piastę zmienił Jakub Penkul. Od samego początku toczyła się walka punkt za punkt. Wyszkowianie osiągnęli dopiero większą przewagę po bloku Penkula 13:11. Kiedy Keller przebił się przez podwójny blok wydawało się , że wszystko jest już jasne. Camper prowadził 16:12, o czas poprosił trener Pajewski. Odpowiednio zmotywował drużynę i Mogielanka odrobiła straty. Po ataku w aut Tkacza był remis po 16. Przestój Campera minął i wyszkowianie powrócili do swej dobrej gry. Trener przyjezdnych próbował jeszcze coś zrobić biorąc czas przy stanie 22:19 . Ostatecznie górą okazali się siatkarze Campera 25:20.

Camper już wcześniej zagwarantował sobie triumf w grupie mazowieckiej III ligi, po 17 kolejkach są liderem z imponującym dorobkiem 46 punktów. Stracili tylko 9 setów. Drugie miejsce zajmuje KS METRO, a trzeci jest MOS WOLA Warszawa, ma jednak o jeden rozegrany mecz mniej w porównaniu z Metrem.

Camper Wyszków –  Mogielanka Mogielnica 3:0
(30:28, 25:19, 25:20)

Camper: Jackowicz, Obrębski(libero), Piasta, D. Pędzich, P. Pędzich, Skalski, Grzelecki oraz Keller, Kruk, Penkul, Tkacz