Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Zwycięska Gwardia zagra w Final Four

Challenge Cup: Zwycięska Gwardia zagra w Final Four

Po czterosetowym pojedynku w ramach Challenge Cup, siatkarki Gwardii Wrocław pokonały Minczankę Mińsk 3:1. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Białorusinek 3:2, więc Gwardia zagra w turnieju Final Four, w którym zmierzą się cztery najlepsze ekipy.

Pierwszy set wrocławskie siatkarki wygrały wyraźnie, do 19. Po drugiej partii zwycięskie z parkietu zeszły Białorusinki. Ledwie dwupunktowy tryumf gospodyń zwiastował wyrównaną walkę w kolejnym secie. I tak było w istocie. Zacięta gra toczyła się praktycznie do stanu 14:14. Wtedy trzy punkty z rzędu zdobył zespół Rafała Błaszczyka . Minchanka szybko jednak odrobiła straty. Wynik 20:20 zapowiadał wyrównaną końcówkę. Nic takiego się jednak nie stało. Do końca partii wszystkie punkty zdobyły wrocławianki, wygrywając trzeci set 25:20.

Przegrana gospodyń w czwartej odsłonie meczu oznaczałaby pożegnanie się Mińska z rozgrywkami Challenge Cup. Białorusinki szybko objęły więc prowadzenie 8:4. Zaraz po powrocie na parkiet wrocławianki odrobiły jednak stratę i na drugiej przerwie technicznej było już 10:16 dla Gwardii. Od stanu 12:18 sześć kolejnych piłek padło łupem siatkarek Aleha Hulevicha. Z wysokiej przewagi Gwardii nie został więc nawet punkt, było 18:18. Dwa punkty wrocławianek, trzy mińszczanek i w końcówce to siatkarki Minchanki wyszły na prowadzenie. Jednak to Gwardia wygrała dramatyczny finisz. W ostatnim secie 24:26, w całym meczu 1:3. Impel Gwardia Wrocław w kolejnej rundzie europejskich pucharów!

Minczanka Mińsk – Gwardia Wrocław 1:3
(19:25, 25:23, 20:25, 24:26)

pierwszy mecz: 3:2 dla Minczanki

awans: Gwardia Wrocław