Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Winnik: To był naprawdę bardzo ważny mecz

Wojciech Winnik: To był naprawdę bardzo ważny mecz

fot. archiwum

Za siatkarzami olsztyńskiego AZSu drugie już w tym sezonie zwycięstwo nad radomskim Jadarem. - To był naprawdę bardzo ważny mecz, ważny dla jednego i drugiego zespołu - nie ukrywał Wojciech Winnik, atakujący akademików z Olsztyna.

Wojtku, dokończ proszę: kto nie wygrywa 2:0, ten.. no właśnie? Ten wygrywa 3:1?

Wojciech Winnik:No chyba właśnie tak… A tak poważnie, chcieliśmy wygrać za wszelką cenę, nieważne jakim stosunkiem setów, nieważne jakim stosunkiem punktów. Fakt, że 3:0 było bardzo blisko, niemniej ważne jest to, że po tym przegranym trzecim secie umieliśmy się podnieść i udowodnić w tym spotkaniu naszą wyższość. Osobiście bardzo cieszę się, że znowu postawiliśmy kroczek do tego, żeby utrzymać się w PlusLidze. Ja akurat, jak wiadomo, mam niemiłe wspomnienia z poprzedniego sezonu, ale wracając do spotkania z Radomiem… To był naprawdę bardzo ważny mecz, ważny dla jednego i drugiego zespołu, bo nie graliśmy o rozstawienie w play-off, tylko o punkty, które dają spokojne utrzymanie. (…)

Powiedz, czy po ostatniej porażce u siebie nie baliście się, że powtórzy się znów przykry wynik 0:3, z kolejnym niżej notowanym rywalem?Nie, nie baliśmy się, bo wyciągnęliśmy z tamtej porażki wnioski. Tak szczerze mówiąc, do meczu z Warszawą byliśmy tak samo dobrze przygotowani jak do tego ostatniego, z Jadarem. Czuliśmy się dobrze i fizycznie, i mentalnie, podeszliśmy do tego spotkania identycznie, tyle że już sami, czy to w szatni, czy w autobusie, czy przed samym meczem, na rozgrzewce napędzaliśmy się, żeby wyzwolić w sobie energię, która pozwoli nam "skoczyć" na przeciwnika i to nam się udało, bo mimo wszystko to jednak my byliśmy tą stroną "ciągnącą" grę.

Rozmaiwiała Sylwia Kuś

Więcej w serwisie PrzegladLigowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved