Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Zwycięski bój Padwy

Serie A2: Zwycięski bój Padwy

W niedzielnym meczu Serie A2 Pallavolo Padova podejmowało ekipę Edilesse Cavriago, która była ich bezpośrednim sąsiadem w ligowej tabeli. Dla gospodarzy był to niezwykle ważny mecz. Po ciężkim boju zespół Michała Kubiaka pokonał Edilesse.

Przed spotkaniem na zawodnikach z Padwy ciążyła ogromna presja, oczekiwania kibiców były duże. Tym można tłumaczyć przegranego pierwszego seta. Gospodarze rozpoczęli dobrze od nieznacznego prowadzenia 8:6 na pierwszej przerwie technicznej, z kolei na drugiej górą 16:14 byli już przyjezdni. W końcówce "zimniejsze" głowy zachowali goście. Wygrali oni premierową odsłonę 25:23. W drugiej Pallavolo przejęło inicjatywę, zawodnicy Paolo Montagnaniego weszli już w mecz i nie dali się rozwinąć rywalowi. Z dobrej strony w tej partii pokazał się Japończyk Yu Koshikawa , był siłą napędową swojego zespołu. Pallvolo triumfowało w tym secie 25:19, jednak w kolejnym znów zagrali nierówno, mnożyła się liczba niewymuszonych błędów, a sytuację wykorzystali goście. Podobnie jak w pierwszym secie wygrali 25:23.

Kibice miejscowych byli wystawieni na próbę nerwów. Ich ulubieńcy grali nierówno, dobre zagrania przeplatali z prostymi błędami. W czwartym secie drużyna Michała Kubiaka musiała ratować się przed porażką, z nożem na gardle zagrali znowu dobrą partie wygrywając 25:21. Przyszła pora na tie-break, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Po kilku pierwszych akcjach górą byli gospodarze, prowadzili 5:2, jednak potem Edilesse Cavriago zniwelowało stratę i wyszło nawet na prowadzenie 12:11. Końcówka zapowiadała wiele emocji, ostatecznie piątego seta 18:16 wygrali podopieczni Paolo Montagnaniego, a cały mecz, trwający dokładnie 2 godziny 20 minut  – 3:2. Siatkarze z Padwy zafundowali swoim kibicom istny horror, którego nie powstydził by się sam Alfred Hitchcock. Najlepiej w szeregach gospodarzy punktował Francesco DeMarchi (24 punkty) , natomiast w przegranej ekipie Nikolay Uchikov (29 punktów).

Warto wspomnieć, że swoje szanse w tym meczu dostawał Michał Kubiak. Jednak wchodził tylko na krótkie zmiany. Nie zdobył żadnego punktu.

Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji był fakt,że drużynę z Cavriago prowadzi były szkoleniowiec kobiecej reprezentacji Polski Marco Bonitta .

Drużyna z Padwy obecnie plasuje się na 8. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 29 punktów. Liderem jest BCC-NEP Castellana Grotte przed M. Roma Volley. W następnej kolejce Michał Kubiak i jego koledzy zagrają z Bassano Volley  zajmującym 13. miejsce.

Pallavolo Padova – Edilesse Cavriago 3:2

(23:25; 25:19; 23:25; 25:21; 18:16)