Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Podsumowanie weekendu w III lidze siatkarek WZPS Poznań

Podsumowanie weekendu w III lidze siatkarek WZPS Poznań

fot. archiwum

W tej kolejce III ligi serii A WZPS Poznań poznaliśmy mistrza i spadkowicza. Mistrzem został UKŻPS Kościan. Siatkarki Adama Cichockiego wygrały wszystkie mecze i po raz pierwszy w historii uzyskały prawo do gry w barażu o awans do II ligi.

Wiceliderem rozgrywek został KS Energetyk Poznań. Siatkarki trenowane przez Marka Jankowiaka już od dłuższego czasu sygnalizowały zwyżkę formy. Zawodniczki z ul. Bukowskiej w ostatniej kolejce staną przed wielką szansą. Jeśli Energetyk pokona w Kościanie lidera rozgrywek za trzy punkty, to również zapewni sobie prawo gry w barażu o drugą ligę.

W ostatnim meczu kolejki w Poznaniu miejscowy SKF podejmował Orkan Września. Zawodniczki z Poznania musiały wygrać, aby mieć szansę na pozostanie w lidze. Zespół Damiana Gapika do meczu przystąpił niesiony dopingiem licznej i szalenie głośnej grupy kibiców. Nic to jednak nie zmieniło, bo w końcowym rozrachunku zawodniczki z Poznania przegrały 0:3 i po roku gry w Serii A beniaminek został zdegradowany do Serii B. Zawodniczki z Wrześni wygrały całkowicie zasłużenie, prezentując dojrzalszy poziom gry. Zespół z Poznania próbował atakować i momentami było to całkiem przyzwoicie widoczne.

…przegraliśmy bardzo ważny mecz. Sędziowie mylili się na naszą niekorzyść co widzieli wszyscy, ale zwalanie winy na sędziów byłoby zbyt dużym uproszczeniem. Nie sędziowie zdegradowali nas do Serii B. Przegraliśmy mecz z Orkanem Września zasłużenie. W decydujących momentach było widać w naszej grze dużą nerwowość. Choć decyzje sędziowskie bolą, to pretensje możemy mieć tylko do siebie. Pozostaje nam praca i nadzieja, że jej efekty zaprocentują. Dziękujemy dziewczynom za walkę w całym sezonie – powiedział po meczu SKF – ORKAN Michał Sułkowski, Wiceprezes Klubu SKF KS Poznań.Wyniki meczów weekendowych:

KS Energetyk Poznań – UKS ZSMS Poznań 3:0
Sparta Złotów – UKŻPS Kościan 0:3
SKF KS Poznań – LUKS Orkan Września 0:3

Ostatnia seria gier w Serii A III ligi kobiet WZPS Poznań odbędzie się 27 lutego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved