Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kądzioła i Szałankiewicz najlepsi podczas „Rosyjskiej Zimy”

Kądzioła i Szałankiewicz najlepsi podczas „Rosyjskiej Zimy”

fot. archiwum

Sukcesem naszej reprezentacyjnej pary Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz zakończył się turniej "Rosyjska Zima", którzy plażowicze rozgrywali podczas obozu w Anapie. Wysokie, trzecie miejsce, zajęła również żeńska para Urban/Wiatr.

W turnieju udział brały cztery polskie pary. Oprócz zwycięzców, trzecie miejsce zajęli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Wśród kobiet najlepiej z naszych reprezentantek wypadły Katarzyna Urban i Joanna Wiatr, które, podobnie jak popularni "Fifi" i "Prudi" uplasowały się na najniższym stopniu podium. Ostatni nasz duet, Karolina Sowała i Monika Brzostek zajął piąte miejsce.

Jak mówi Michał Kądzioła, turniej nie należał do łatwych. – Przez całe zawody rywale zagrywali na mnie. Na początku trochę sobie nie radziłem. Grałem bardzo przeciętnie – mówi. – Ale ostatniego dnia turnieju gra zaczęła się już kleić. Strzałem w dziesiątkę była zamiana broniącego z blokującym, czyli Kuba Szałankiewicz grał pod siatką. Po tej zamianie wykonaliśmy wiele naprawdę udanych akcji – dodaje zawodnik.

Pierwsze mecze zagraliśmy słabo być może ze względu na ciężkie zajęcia na siłowni w przeddzień turnieju. Do tego dochodzi nieprzespana noc na Siatkarskich Plusach, a kolejna to mordercza podróż – podkreśla popularny "Kądziu".Wracając myślami jeszcze do poprzedniego tygodnia, Kądzioła i Szałankiewicz zwyciężyli w plebiscycie Siatkarskie Plusy na najlepszą parę siatkówki plażowej w 2009 roku. – Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia i wygląda na to, że ta nagroda nie była przypadkowa – skwitował siatkarz.

Droga pary Kądzioła/Szałakiewicz do zwycięstwa:

 

Kądzioła/Szałankiewicz – Likholetov /Romashkin 2:0

(21:16; 21:12)

Kądzioła/Szałankiewicz – Liholetov/Pastuhov 0:2

Kądzioła/Szałankieiwcz – Pietrov/Powiażel 2:1

(18:21, 21:16, 16:14)

Kądzioła/Szałankiewicz – Barsouk/Siemienov 1:2

(16:21, 21:17, 11:15)

 

Półfinał:

Kądzioła/Szałankiewicz – Prokopiev/Bogatov 2:1

(13:21, 21:16, 15:11)

 

Finał:

Kądzioła/Szałankiewicz – Barsouk/Siemienov 2:0

(21:16, 28:26)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved