Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Dziesiąte urodziny Strefy Siatkówki

Dziesiąte urodziny Strefy Siatkówki

fot. archiwum

Kiedy Andrzej Wojciechowski 22 lutego 2000 roku w kawiarence internetowej przy ul. Piotrkowskiej 55 w Łodzi rejestrował listę dyskusyjną "Strefa Siatkówki", nikt sobie nie zdawał sprawy, co z tego wyniknie. Ciekawe też co przyniesie kolejne dziesięciolecie.

Samą stronę internetową pod adresem www.siatka.iq.pl Andrzej założył jeszcze jesienią 1999 roku. Jednocześnie powstał też kanał irc #volleyball. Swoimi siłami próbował stworzyć zalążek siatkarskiej strony informacyjnej. W tym, czasie w polskim internecie nie występowała żadna inna strona informacyjna dedykowana tej dyscyplinie sportu.

Liczba uczestników listy dyskusyjnej stale rosła. Okazała się ona dla nas wszystkich doskonałą internetową platformą wymiany informacji o wynikach poszczególnych drużyn, relacji ze spotkań, informacji z życia klubów. Często zdarzały się też posty o treściach bardzo luźnych, pasujących bardziej do cyklu "po godzinach".

W 2001 roku będąc już zwartą grupą (praktycznie wszyscy uczestnicy listy znali się osobiście) doprowadzono do założenia grupy usnetowej pl.rec.sport.siatkowka. Pozytywne głosowanie za założeniem grupy odbyło się 10 sierpnia 2001 roku, natomiast 27 sierpnia grupa pojawiła się na polskich serwerach newsowych. Jej nazwa to oczywiście… "Strefa Siatkówki".Lata 2001 i 2002 to czas, kiedy potrzebę tworzenia internetowych portali siatkarskich zauważyli inni. Najpierw  komercyjnym projektem zaczęła Hoga, umieszczając swój serwis pod adresem http://siatkowka.hoga.pl. W 2002 roku startuje serwis www.siatka.net.

Lista w tym czasie cały czas się rozwijała. Zauważając poczynania innych, oraz brak kompletnych informacji na tych stronach, mając już swoich Strefowiczów praktycznie w każdym zakątku Polski postanowiliśmy rozpocząć pracę nad własnym portalem siatkarskim. Kodowanie strony przejął od Andrzeja Wojciechowskiego Patryk Stępień. Tym samym jesienią 2003 roku wystartowała nasza nowa strona .

Naszą mocną stroną były wyniki. Jednak rok później,  jesienią 2004 roku stawiamy na rozwój części informacyjnej . Coraz trudniej "wiadomości" czyta się na liście dyskusyjnej i trudniej wyłapać z nich najistotniejsze rzeczy.

Kolejna jesień 2005 roku i kolejne zmiany. Zostaje napisana nowa wersja strony . Pod koniec roku 2006 byliśmy już największym serwisem siatkarskim w Polsce. W 2007 roku znowu jesienią, uznając że forma listy dyskusyjnej się wyczerpała (a napisano na niej prawie 30 000 maili, prawie 3000 uczestników) uruchamiamy dla Was internetowe forum, które bardzo szybko zyskuje na popularności. W 2009 roku powstaje kolejna, nowa wersja serwisu, która obecnie nam wszystkim służy. Jak służy – pozostawiam to już waszej ocenie. W 2009 roku odwiedziło nas ponad 3 000 000 indywidualnych użytkowników, którzy dokonali na stronie 45 500 000 wizyt. Średnio każdy użytkownik spędził na w serwisie ponad 3 minuty. Te dane potwierdzają nam sens tego co robimy.

A pracujemy dla was cały czas non-profit. W końcu serwis ten powstał od kibiców dla kibiców. Miał nam wszystkim ułatwić życie w siatkarskim świecie. I mamy nadzieję, że z tej roli spisuje się dobrze. W tym miejscu chcemy złożyć podziękowania tym wszystkim, którzy przez te 10 lat przyczynili się do naszego rozwoju. Trudno jest ich tutaj wszystkich wymienić, bo to są setki, jeżeli nie tysiące osób! W końcu każdy aktywny uczestnik listy dyskusyjnej "pisał" naszą historię. Chcemy się dalej dla was rozwijać. Pomysłów i projektów nam nie brakuje. Sił też jeszcze nie. Najbardziej brakuje jednak środków, które nasz rozwój spowalniają. Jeśli się uda pozyskać dla serwisu sponsora strategicznego, gwarantujemy wam, że nasze pomysły dużo szybciej ujrzą światło dzienne.

Tymczasem, jeśli pragniecie się podzielić swoimi opiniami o nas, o tym co w nas lubicie, złożyć życzenia, piszcie na adres redakcja@siatka.org lub pozostawcie wpis na forum .

Zespół Strefy Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved