Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Czy Gwardii uda się awansować?

Challenge Cup: Czy Gwardii uda się awansować?

Siatkarki Impelu Gwardia Wrocław we wtorek rozegrają spotkanie rewanżowe w ¼ Challenge Cup z Minchanką Mińsk. W pierwszym meczu, który został rozegrany w hali Orbita, Gwardzistki przegrały 2:3. Awansować na terenie rywala będzie zatem trudno.

Pierwszy mecz Gwardii i Minchanki, który odbył się tydzień temu, lepiej rozpoczęły siatkarski z Mińska. Wygrały bowiem pierwszego seta aż 25:14. Jednak w kolejnej partii Gwardzistki ruszyły do walki, w końcówce miały kilka punktów przewagi i wygrały do 20. W trzeciej odsłonie mało brakło, aby wrocławianki rozegrały końcówkę na swoją korzyść. Więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne, które triumfowały 25:22. Najwięcej emocji przyniósł jednak czwarty set. W nim doszło bowiem do walki na przewagi, a wygrały ją gospodynie, dzięki czemu doprowadziły do tie-breaka. Zgromadzona publiczność miała nadzieję, że Gwardia pójdzie za ciosem i odniesie wygraną w ostatniej partii. Na boisku jednak bezsprzecznie dominowały siatkarki Minchanki, które zwyciężyły 15:7.

Muszę przyznać, że nasze rywalki zaprezentowały się w Hali Orbita bardzo korzystnie -powiedział po meczu Dariusz Gintowt, manager Impelu Gwardia Wrocław.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w Mińsku, a zatem, oprócz wygranej, Minchanka będzie miała dodatkowy atut. W pierwszym meczu ekipa z Białorusi zaprezentowała się szczególnie dobrze w obronie oraz na zagrywce. To jednak siatkarki Gwardii już wiedzą, a sztab szkoleniowy mógł przygotować zespół pod kątem tych właśnie elementów.

Wrocławianki nie miały jednak zbyt dużo czasu na przygotowania, bowiem w sobotę grały spotkanie ligowe z Bankiem BPS Fakro Muszynianka. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka poniosły porażkę 0:3, nawiązując z mistrzyniami Polski wyrównaną walkę tylko w trzecim secie. W zespole z Wrocławia najlepszą zawodniczką w tym meczu była Marta Czerwińska, która zanotowała na swoim koncie 12 punktów. Być może to właśnie ta zawodniczka będzie w stanie poprowadzić Gwardzistki do wygranej w Miński i awansu do finału Challenge Cup.

Spotkanie Minchanka Mińsk – Impel Gwardia Wrocław rozpocznie się we wtorek o godzinie 18:00.