Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wypowiedzi po meczu Jadaru z AZS UWM Olsztyn

Wypowiedzi po meczu Jadaru z AZS UWM Olsztyn

- Cieszę się, że to my wygraliśmy, bo te trzy punkty są dla nas bezcenne - powiedział po meczu w Radomiu trener olsztynian, Mariusz Sordyl. - Trzeba szukać punktów w Bydgoszczy, a jak nie, to potem wygrać dwa mecze po trzy punkty - analizował Jan Such.

Na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli:

Jakub Oczko, kapitan AZS UWM Olsztyn: – Bardzo cenne punkty. Troszeczkę pomogliśmy przeciwnikowi w tym trzecim secie, kiedy niepotrzebnie wyciągnęliśmy do nich rękę i zrobiło się nerwowo. Najważniejsze  jest zwycięstwo za trzy punkty.

Maciej Pawliński, kapitan Jadaru Sport Radom: – Gratuluję drużynie z Olsztyna wygranego meczu. Pierwsze dwa sety bardzo nerwowe, obie drużyny grały seriami. W pierwszym przegrywaliśmy nawet 11:17, po czym wyrównaliśmy i w samej końcówce przegraliśmy. Drugi set to dominacja Olsztyna. Różnica była taka, że oni lepiej przyjmowali zagrywkę, przez co łatwiej mieli w ataku, my z drugiej strony im nie robiliśmy wtedy wielkiej szkody serwisem i mogli sobie spokojnie dograć piłkę do siatki. Trzecia partia była chyba najciekawsza. Przegrywając już 20:24 udało nam się jeszcze tego seta wygrać, wtedy uwierzyliśmy, że ten mecz jeszcze może być przez nas wygrany. Czwarty set był bardzo ciekawy, mógł się podobać. Walka punkt za punkt do samego końca, jednak więcej zimnej krwi w końcówce zachowała drużyna z Olsztyna.

Mariusz Sordyl, trener AZS UWM Olsztyn: – Na pewno duże gratulacje dla zawodników i mały ochrzan za końcówkę trzeciego seta, gdzie prowadziliśmy bardzo wysoko, mieliśmy piłkę meczową i okazujemy się bezradni, nie zdobywamy punktu przy zagrywce rywala. Bardzo obawiałem się czwartej partii, bo znam ten zespół i wiem, że ciężko się mobilizuje i było trudno, każdy gdzieś przeżywał końcówkę poprzedniego seta. Tak jak powiedział kapitan gospodarzy, ta czwarta partia to taka wisienka na torcie. Myślę, że nie tylko tego spotkania, ale wielu innych. Może poziom różny, ale emocji bardzo dużo, walka punkt za punkt. Sytuacja zmieniała się w końcówce raz na korzyść jednej, raz na korzyść drugiej strony. Ja cieszę się ogromnie, że to my wygraliśmy, bo te trzy punkty są dla nas bezcenne i chyba teraz już nie pamiętam tej końcówki trzeciego seta, bo cieszę się końcówką czwartego.

Jan Such, trener Jadaru Sport Radom: – W czwartym secie, mieliśmy sześć czy siedem piłek na skończenie, atak z lewego skrzydła gości, sędzia liniowy pokazywał aut, mogło być boisko, sędzia główny zmienił jednak decyzję liniowego. Potem niby podwójna Hernandeza, też taka niepewna. Przegraliśmy w końcówce własnymi błędami. Gratulację dla Olsztyna, mają już na pewno dzisiaj spokój, bo w walce o utrzymanie zostały już tylko trzy zespoły: Warszawa, Wieluń i my. Szkoda tylko, że nie walczyli z taką ambicją i nie pomogli nam w meczu z Politechniką. Dzisiaj niestety byli pod presją i musieli te punkty zdobyć. Wygrali po meczu bardzo ciekawym. Także ja mogę mieć trochę pretensji do zespołu, że w pewnym momencie nie walczyli. Tak jak z ZAKSĄ, dwa sety słabo, a potem zaczyna się rewelacyjna gra, czyli potrafią. Tak samo dzisiaj, praktycznie było po meczu, potem wrócili i zrobił się ciekawy, fajny mecz. Mówimy o przyjęciu – my mieliśmy 52% idealnego, oni mieli 31%. Mimo wszystko, Oczko rozrzucił blok zdecydowanie lepiej. Przez dwa sety zagraliśmy zaledwie dwie krótkie. Dzisiaj niestety Salas poprowadził grę bardzo źle, potem Jarek Macionczyk ratował. Nie zrobiłem wcześniej zmiany, ponieważ Jarka czeka operacja, ma poważną kontuzję kolana. Na moją prośbę zaryzykował i pomógł nam w tym meczu jeszcze powalczyć. Robi się teraz bardzo ciężko dla nas. Trzeba jechać i szukać punktów w Bydgoszczy, a jak nie, to potem wygrać dwa mecze po trzy punkty i wtedy jest jeszcze szansa, aby uniknąć baraży. Jeszcze raz gratuluję Olsztynowi, już spokojnego bytu.

źródło: ksjadar.pl