Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > William Priddy świetnie zaaklimatyzował się na Syberii

William Priddy świetnie zaaklimatyzował się na Syberii

fot. archiwum

Reprezentant USA William Priddy występuje obecnie w rosyjskim Lokomotiwie Nowosybirsk. Zawodnik przyznał, że gra za oceanem jest doświadczeniem, które wiele zmieniło w jego życiu. - Nie codziennie otrzymuje się zaproszenie na Syberię - przyznał.

O Syberii Priddy myślał wtedy: – To było dla mnie dalej niż każde miejsce, w którym chciałem być. I nie miał na myśli jedynie położenia geograficznego.

Amerykanin wspomina, że decyzja, aby podpisać kontrakt z Lokomotiwem Nowosybirsk, zapadła w trzy dni. Przyznaje, że jego żona Lindsay uznała to za szaleństwo, ale po namyśle zdecydowali się przenieść w rosyjski klimat.

Oni wiedzieli, że zagraniczni zawodnicy muszą zacząć wierzyć w siłę ich ligi – podkreśla William Priddy. – Teraz każdy chce zagrać w Rosji.Amerykański przyjmujący w Nowosybirsku mieszka od 2007 roku, a w zespole Lokomotivu gra już trzeci sezon. Choć mieszka w jednym z najzimniejszych miejsc na ziemi, to jednak poczucie bezpieczeństwa zapewnia mu stabilizacja zapewniona przez klub. A przypomnijmy, że William Priddy grał wcześniej m.in. we Włoszech i Grecji, gdzie nie wytrzymał jednak dłużej niż sezon.

To bardzo dobry czas, aby być siatkarzem halowym – stwierdził William Priddy. Siatkarz ma na myśli duże zainteresowanie kibiców, mediów oraz sponsorów, które sprawiają, że w wielu krajach siatkówka stała się sportem narodowym. Ponadto Amerykanin nie wyobraża sobie, aby w kalifornijskim Huntington Beach mógł zarabiać równie dużo pieniędzy oraz korzystać z takich udogodnień, które oferuje mu klub z Nowosybirska. – Czuję, że mógłbym grać zawsze – dodał siatkarz.

źródło: inf. własna, volleycountry.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved