Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Porażka ekipy Joanny Frąckowiak

Serie A2: Porażka ekipy Joanny Frąckowiak

W niedzielnym meczu włoskiej Serie A2 kobiet All Fin Volta Mantovana zmierzył się z pierwszym zespołem w ligowej tabeli - Aprilla Volley. Lider zgodnie z oczekiwaniami pokonał ekipę Joanny Frąckowiak, choć stracił jednego seta.

W pierwszej partii niespodziewanie lepsze okazały się przyjezdne, które przed pojedynkiem były skazywane na porażkę. Jednak do meczu przystąpiły bez kompleksów wobec wyżej notowanych rywalek. Zagrały pewnie w przyjęciu, dobrze w ataku, w efekcie triumfowały 25:18.

W drugim secie walka toczyła się na całego. Oba zespoły nie odpuszczały w żadnym elemencie, wymiana ciosów trwała dość długo. Seta wygrały gospodynie, ale dopiero po walce na przewagi 30:28. W kolejnych partiach liderki zaplecza włoskiej ekstraklasy nie pozostawiły złudzeń zawodniczkom z Volty Mantovany. Wygrywały 25:21 oraz 25:14.

W całym meczu Aprilla triumfowała 3:1. Liderką w ataku tego zespołu była Musti De Gennaro e Garcia Zuleta, zdobywczyni 17 punktów. Natomiast w ekipie All Fin najlepsza okazała się Liebet Vindenvoghel, zdobywczyni 15 "oczek". W czwartej partii na parkiecie pojawiła się Joanna Frąckowiak, jednak nie zapisała na swoim koncie żadnego punktu.

Teraz ekipę Mauro Massaciego czeka mecz z Volley Carpi. Jest to trzecia drużyna w ligowej tabeli. Na pewno będzie to ważny mecz, określany mianem tych za "6 punktów". Miejmy nadzieje, że zwycięstwo da awans w klasyfikacji ekipie Joanny Frąckowiak.

Aprilla Volley-All Fin Clf Volta Mantovana 3:1
(18:25, 30:28, 25:21, 25:14)

Acqua&Sapone Aprilia: Ravetta, Corjeutanu, Garcia Zuleta, Tanturli, Cella, De Gennaro, Musti De Gennaro, Pinci, Pappacena, Piattella, Casuscelli i Vetri
All Fin Cfl Volta: Zanin, Lombardo, Vindevoghel, Crepaldi, Bragaglia, Malvestito, Brusegan, Benato, Frackowiak, Colombi, Migliavacca i Marinelli