Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Zwycięstwo zespołu Joanny Kaczor

Serie A: Zwycięstwo zespołu Joanny Kaczor

W 17. kolejce włoskiej Serie A kobiet zespół RebecchiLupa Piacenza zmierzył się na wyjeździe z ekipą Riso Scotti Pavia. Ekipa Joanny Kaczor, choć nieco niżej notowana, odniosła w tym pojedynku zwycięstwo, oddając rywalkom tylko jednego seta.

Spotkanie wyraźnie lepiej rozpoczęły gospodynie, które już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. Dystans ten, po kilku chwilach udało im się zwiększyć do siedmiu (16:9), a następnie do dziesięciu oczek (21:11) co pozwoliło im na spokojne zwycięstwo 25:17.

Pomimo tego, że kolejna pierwsze akcje kolejnego seta zapowiadały wyrównaną walkę, to po pierwszej przerwie technicznej znaczną przewagę zaczęły budować koleżanki Joanny Kaczor. Zdobywanie punktów seriami pozwoliło im na prowadzenie 16:11, a następnie 21:15. Siatkarki z Piacenzy szansy tej nie zmarnowały i pewnie zwyciężyły do 17.

Kolejna odsłona była już całkowitą dominacją przyjezdnych, które swą przewagę zaczęły budować jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną (8:3). Na kolejnym obowiązkowym czasie RebecciLupa Piacenza prowadziła już dziesięcioma oczkami, a ich przeciwniczki do końca seta zdołały zmniejszyć ten dystans o zaledwie jedno oczko.

Ostatnią partię uznać można za najbardziej wyrównaną. Gospodynie prowadziły nieznacznie na pierwszej przerwie technicznej (8:7), by za parę chwil przegrywać trzema oczkami na kolejnej (16:13). Straty te udało im się na moment zniwelować, ale od stanu 21:20, punkty zdobywały już tylko siatkarki z Piacenzy, które w ten sposób zwyciężyły 25:20.

Tradycyjnie już podstawowym filarem zespołu z Pavii była Teresa Matuszkova, która w niedzielę wywalczyła dwadzieścia pięć oczek dla swojego zespołu, z czego dwadzieścia cztery atakująć. Dołożyła do tego dobre, bo pozytywne w 69% przyjęcie.

Zdobycze punktowe równomiernie rozkładały się za to wśród zwyciężczyń. Najwięcej, bo po piętnaście oczek zdobyły Laura Nicolini i Mia Jerkov. Wspomagane one były przez Heike Beier, która zdobyła o dwa punkty mniej i popisała się 72% przyjęciem. W spotkaniu nie wystąpiła Joanna Kaczor.

Riso Scotti Pavia – RebecchiLupa Piacenza 1:3
(25:17, 17:25, 16:25, 20:25)

Riso Scotti Pavia: Pachale (4 pkt.), Spinato (3), Horvath (9), Caroli (5), Fernandez (9), Matuszkova (25), Carocci (libero) oraz Frigo (1), DeLellis (1), Grizzo (5), Poma

RebecciLupa Piacenza: Dall’ Ora (11 pkt.), Borrelli (11), Nicolini (15), Beier (13), Jerkov (15), Rondon (3), Croce (libero) oraz Katic, Wensink