Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: „Kolibry” zwyciężają 3:0

Serie A: „Kolibry” zwyciężają 3:0

Siatkarki Scavolini Pesaro podtrzymały zwycięską passę. Ekipa Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty bez straty seta pokonała zespół Zoppas Industries Conegliano. Dzięki tej wygranej "Kolibry" mają pięć oczek przewagi nad ekipą z Cortese.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Na pierwszej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły 8:7. Następnie zespół z Conegliano wygrywał 11:10, jednak wówczas trzy punkty z rzędu zdobyły gospodynie i wyszły na prowadzenie 13:11. W dalszej fazie seta liderki Serie A nadal utrzymywały niewielką przewagę (20:17). W końcówce wrzuciły piąty bieg i pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie jedno „oczko", a same wywalczyły ich aż pięć, a dzięki temu pewnie zwyciężyły w premierowej odsłonie 25:18.

Druga partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia siatkarek z Pesaro, które na pierwszej przerwie technicznej miały aż pięć punktów przewagi (8:3). W kolejnych akcjach gospodynie kontrolowały boiskowe wydarzenia (14:7). W końcówce zawodniczki Zoppas nie znalazły skutecznej recepty na grę podopiecznych Vercesiego. Ostatecznie ten set padł łupem Scavolini 25:17.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Oba zespoły grały cios za cios. Gospodynie wypracowały sobie dwa punkty przewagi (8:6), ale przyjezdne szybko doprowadziły do remisu. W końcówce wyszły nawet na jednopunktowe prowadzenie, ale więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Pesaro i to one zwyciężyły w tej partii 29:27, a to sprawiło, że zgarnęły kolejne trzy „oczka" do ligowej tabeli.

Świetne zawody rozegrała Senna Usic, która zdobyła aż 21 punktów dla swojej ekipy (większość z ataku). Jej skuteczność w tym elemencie wyniosła 59%. Chorwatka dobrze spisała się także w przyjęciu, bowiem jej skuteczność odbioru serwisu rywalek wyniosła prawie 80% (pozytywne) oraz 57% (perfekcyjne). Atakująca reprezentacji Polski, Katarzyna Skowrońska-Dolata wywalczyła 11 „oczek" (10 z ataku i 1 punkt serwisem). W meczu z Zoppas „Skowronek" zbijał piłkę ze skutecznością 43%, popełnił również dwa błędy w tym elemencie i raz został zablokowany.

Scavolini Pesaro – Zoppas Industries Conegliano 3:0
(25:18, 25:17, 29:27)

Scavvolini: Usic (21), Garzaro (7), Skowrońska-Dolata (11), Ferretti (3), Costagrande (11), Marinkovic (5), Boscoscuro (libero) oraz Saccomani (3) i Mari
Zoppas: Brakocevic (9), Wilson (9), Marcon (6),Do Cando (4), Pavan (8), Sangiuliano (5), Rosset (libero) oraz Benazzi