Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Porażka ALCM

PRO B: Porażka ALCM

Kolejną porażkę w tym sezonie poniósł zespół Krzysztofa Kocika. Tym razem ALCM uległo we własnej hali Nancy Volley 3:1. Dzisiejsza porażka sprawiła, że zespół „polskiego przyjmującego" zajmuję nadal jedenaste miejsce w rozgrywkach francuskiej PRO B.

Po ostatniej wygranej z Orange mogło się wydawać, że zespół ALCM wraca do wysokiej formy. Jednak występ ALCM w sobotnim meczu nie przypomniał dobrej gry, która była widoczna w miniony weekend.

Spotkanie ALCM z Nancy w pierwszych dwóch setach było niezwykle zacięte. Kibicom w pamięci zapadnie drugi set, który gospodarze po wyrównanej walce zwyciężyli 35:33.

W pozostałych odsłonach meczu zdecydowanie lepiej zaprezentowali się goście, którzy nie mieli problemy z pokonaniem zespołu ALCM. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Nancy.

Sobotnia porażka sprawiła, że zespół Krzysztofa Kocika nadal zajmuje jedenaste miejsce w ligowej tabeli i ma coraz trudniejsze zadanie, aby awansować do czołowej „ósemki" rundy zasadniczej, która jest bezpieczna gry w przyszłym sezonie w rozgrywkach francuskie PRO B. Już za tydzień ALCM czeka kolejny trudny sprawdzian, ponieważ zmierzą się z liderem rozgrywek, Nantes Rezé Métropole.

W meczu z Nancy Krzysztof Kocik był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny, jednak nawet jego dobra gra nie pozwoliła na zdobycie punktów. Polak zanotował na swoim koncie 17 "oczek", w tym 16 z ataku i jeden blokiem.

ALCM – Nancy 1:3
(26:28, 35:33, 19:25, 17:25)