Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Karczmarzewska-Pura: Przeciwnik pokazał swoją klasę

Agata Karczmarzewska-Pura: Przeciwnik pokazał swoją klasę

Siatkarki Enionu Energia MKS Dąbrowa Górnicza mogły wygrać z BKS-em Aluprof 3:1 i zdobyć komplet punktów. Ostatecznie przegrały w tie-breaku i w Dąbrowie zostało jedno "oczko". Nic dziwnego, że zawodniczki są rozczarowane wynikiem.

Robert Sarna: Jak przegrałyście wygrany mecz?

Agata Karczmarzewska-Pura:Nie wiem, powinno być 3:1 dla nas. W czwartym secie, w jego pierwszej połowie, była miażdżąca przewaga. Przeciwnik pokazał swoją klasę, pokazał, że gra się do końca. Z takim rywalem nie można pozwolić sobie na żadną chwilę słabości. Jak idzie dobrze to trzeba to wykorzystać, a dziewczyny tego nie zrobiły.

W pierwszym secie przegrywałyście pięcioma punktami i zdołałyście go rozstrzygnąć na swoją korzyść. Z kolei w piątym prowadziłyście 14:12 i nie zdołałyście go wygrać.

Tie-break rządzi się swoimi prawami, decyduje trochę szczęście, trochę gra. Tego seta przegrałyśmy po walce.

Najbliższy mecz w Pile na pewno nie będzie łatwy?

Zdaję sobie doskonale z tego sprawę. Gramy u siebie jeszcze z Centrostalem i w ostatniej kolejce z Budowlanymi Łódź. Żadnego przeciwnika nie będziemy lekceważyć. Do każdego meczu podchodzimy bardzo poważnie i na pewno nie będziemy bagatelizować tych meczów i chcemy postawić kropkę nad „i", zajmując trzecie miejsce.

Z kim chciałybyście zagrać w pierwszej rundzie play-off?

Nie ma to większego znaczenia, żeby grać dalej to trzeba wygrać. Kto by to nie był, to będziemy musiały pokazać dobrą siatkówkę.

Czy w tym meczu publiczność wam pomogła?

Bardzo nam pomogła. Tu jest bardzo dobre środowisko dla siatkówki, ludzie są bardzo przychylni, bardzo nam kibicują. Można powiedzieć, że publiczność była naszym siódmym zawodnikiem.