Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Dla nas każdy punkt jest jak mistrzostwo

Radosław Panas: Dla nas każdy punkt jest jak mistrzostwo

Trzy punkty w meczu z Delectą Bydgoszcz dla drużyny Neckermanna AZS Politechniki Warszawskiej są na wagę złota. - Dla nas każdy punkt jest jak mistrzostwo. Każdy punkt przybliża nas do utrzymania - powiedział po spotkaniu trener "Inżynierów", Radosław Panas.

Dawno nie był pan tak uśmiechnięty, jak po meczu z Delectą

Radosław Panas:To prawda, ale muszę przyznać, że dwa ostatnie sety – trzeci i czwarty – kosztowały mnie bardzo dużo nerwów i zdrowia. Pierwsze dwa (sety – przyp. red.) graliśmy w każdym elemencie perfekcyjnie, zarówno taktycznie jak i technicznie. W następnej partii Delecta zaczęła radzić sobie coraz lepiej i w efekcie mecz zrobił się „na styku". Szkoda czwartej partii, w którym prowadziliśmy 10:3. Można było spokojnie prowadzić grę do końca, ale kibicom trzeba było zafundować trochę emocji (śmiech). Końcówka tej odsłony meczu była bardzo nerwowa, ale to my zdobyliśmy najważniejsze punkty w tym secie.

Ostatnia piłka skończona przez Radka Rybaka i radość w zespole, jakbyście zdobyli co najmniej mistrzostwo Polski

Dla nas każdy punkt jest jak mistrzostwo. Każdy punkt przybliża nas do utrzymania, dlatego tak bardzo cieszymy się po wygranym meczu. Nie jesteśmy drużyną, która walczy o mistrzostwo i potrafi wygrywać na stojąco, musimy grać z entuzjazmem, radością, a to w dzisiejszym meczu było widać.

Ale przeciwko Delekcie było widać nie tylko radość, ale i duży luz.

Drużyna jest dobrze przygotowana, zna swoją wartość. Jesteśmy podbudowani zwycięstwem w ostatnim meczu z Olsztynem, także w naszych szeregach przeplata się mieszanka pewności siebie oraz żywiołowości.

Mecz z Delectą miał przybliżyć was do utrzymania się w tabeli, a teraz przed kolejne dwa arcyważne spotkania z Siatkarzem Wieluń i Jadarem.

Te mecze będziemy musieli wygrać. One mogą zadecydować o ostatecznym układzie w tabeli.