Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Torwar szczęśliwy dla warszawskich akademików

PlusLiga: Torwar szczęśliwy dla warszawskich akademików

Sobotnie zmagania w 14. kolejce PlusLigi rozpoczął mecz pomiędzy Neckermannem AZS Politechnika Warszawska a Delectą Bydgoszcz. Spotkanie odbyło się w hali Torwar, która okazała się dla gospodarzy bardzo szczęśliwa. AZS wygrał bowiem 3:1.

Pojedynek na warszawskiej hali „Torwar” zawodnicy Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej rozpoczęli bardzo skoncentrowani i zdeterminowani. Przetrzymali początkową dominację rywali, którzy prowadzili 2:0; 4:2 i szybko nawiązali kontakt punktowy doprowadzając do remisu po 5. Błędy w ataku Piotra Gruszki i Martina Sopki oraz skończony atak Rafała Buszka z drugiej linii, dały gospodarzom trzy oczka przewagi na przerwie technicznej. Po wznowieniu gry zawodnicy trenera Radosława Panasa kontynuowali dobrą passę, prowadząc 10:5; 11:7. W zespole Delecty kapitana drużyny Piotra Gruszkę zmienił Wojciech Serafin. Gdy siatkarzom z Bydgoszczy udało się odrobić część strat i doprowadzić do stanu 11:13, trener Panas poprosił o czas. Kolejne akcje meczu należały do Serhiyego Kapelusa. To dzięki jego skutecznym atakom Neckermann AZS Politechnika Warszawska prowadziła 16:13; 19:15. Od stanu 20:17 stołeczni zawodnicy ani na chwilę nie dali dojść do głosu – piłki rywalom, zdobywając pięć punktów z rzędu i wygrywając pierwszą partię 25:17.

Pierwsza część drugiej partii upłynęła pod znakiem zaciętej rywalizacji. Po stronie Delecty Bydgoszcz prym w ataku wiódł Grzegorz Szymański oraz Piotr Gruszka. Z drugiej strony siatki raz po raz ataki kończyli Serhiy Kapelus oraz Karol Kłos. Po przerwie technicznej drugi bieg włączyli gospodarze. W polu zagrywki brylował Bartłomiej Neroj, w ataku Kapelusa i Kłosa wspierali Buszek oraz Rybak. Zespołowa i efektywna gra Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej, pozwoliła zawodnikom trenera Panasa objąć i utrzymać prowadzenie 12:8; 14:11; 16:13. Co prawda bydgoszczanom na chwilę udało się doprowadzić do remisu po 17, jednak trudno było zatrzymać doskonale dysponowanych stołecznych siatkarzy. Warszawianie jak nie skutecznym blokiem, to silnym atakiem nękali szeregi bydgoskiej obrony, prowadząc 20:18; 23:18. Punktowa przewaga Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej nie stopniała do końca partii, którą gospodarze wygrali 25:20.

Zdeprymowani obrotem sytuacji oraz niekorzystnym wynikiem zawodnicy Delecty Bydgoszcz do kolejnej odsłony meczu przystąpili w nieco zmienionym składzie. Piotra Gruszkę zastąpił Stanisław Pieczonka, zaś miejsce Michała Cervena zajął Tomasz Wieczorek. Mimo tych rotacji pierwsze akcje trzeciej części meczu należały ponownie do Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej, która prowadziła 5:2; 7:4; 8:6. Dopiero w środkowej części seta rywale złapali właściwy rytm gry, głównie za sprawą młodego atakującego zespołu Dawida Konarskiego, który do dobrej gry w polu ataku dołączył również mocną i trudną zagrywkę. Na parkiecie trwał wyrównany bój o każdą piłkę, a zespoły remisowały 15:15; 18:18; 21:21. Końcówka seta należała do duetu Konarski – Pieczonka, dzięki którym Delecta wygrała tę partię 25:22.

Utrata seta mocno zmobilizowała podopiecznych trenera Panasa, którzy czwartego seta rozpoczęli od zdecydowanego uderzenia i prowadzenia 5:1; 8:3. Mimo tak dużej różnicy punktowej, zespół gości nie zamierzał usunąć się w cień czy też poddać się bez walki. Udowodnili to odrabiając 6 punktów z rządu. Od stanu 10:4 doprowadzili do wyniku 10:10 i przez kolejne akcje seta toczyli wyrównaną walkę o pozostanie w grze. Na tablicy wyników kolejno wyświetlano remisy 16:16; 20:20: 23-23. Zawodnikom Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej dwa najważniejsze „oczka”,  decydujące o wygranej, udało się zdobyć po bloku na Dawidzie Konarskim oraz ataku Radosława Rybaka z kontry.

MVP spotkania został wybrany Serhiy Kapelus.

Neckermann AZS Politechnika Warszawska – Delecta Bydgoszcz 3:1

(25:17, 25:20, 22:25, 25:23)

AZS Politechnika Warszawska: Buszek (20), Kłos (8), Rybak (16), Kapelus (16), Szulik (6), Neroj (6), Milczarek (libero) oraz Maciejewicz i Radomski

Delecta Bydgoszcz: Gruszka (4), Jurkiewicz (10), Woicki (1), Cerven (5), Szymański (3), Sopko (12), Lambourne (libero) oraz Pieczonka (5), Konarski (10), Serafin (1), Kokociński i Wieczorek (1)