Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Siatkarz Pamapol urwał seta Jastrzębskiemu Węglowi

PlusLiga: Siatkarz Pamapol urwał seta Jastrzębskiemu Węglowi

W sobotni wieczór w Wieluniu miejscowy Pamapol Siatkarz Wieluń podejmował zespół Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni trenera Damiana Dacewicza nie sprawiali we własnej hali niespodzianki, "urywając" rywalom tylko jednego seta.

Początek meczu to wyrównana walka po obu stronach siatki. Po ataku Mikołaja Sarneckiego Siatkarz prowadził 8:7. Po powrocie na plac gry dwa punkty zdobyli zawodnicy Pamapolu i o czas poprosił szkoleniowiec Jastrzębia. Przy stanie 10:7 w miejsce Igora Yudina na parkiecie pojawił się Pedro. Goście zaczęli skutecznie grać blokiem, zatrzymali Kordysza oraz Nowaka i wyszli na prowadzenie 11:10. Po błędach przyjezdnych w zagrywce i ataku wielunianie odzyskali prowadzenie (14:12). Pavel Abramov skończył sytuacyjną piłkę na lewym skrzydle i doprowadził do remisu 15:15. Kolejna seria punktowa gospodarzy, wspaniały blok Wołosza i Nowaka na Pedro dał Siatkarzowi trzypunktowe prowadzenie (19:16). W końcówce Mikołaj Sarnecki skutecznie obijał raz za razem blok jastrzębian. Seta zakończył autowy atak Pedro (25:21).

Na początku drugiej partii niewielką przewagę uzyskali gospodarze, po ataku z jednej nogi Marcina Nowaka prowadzili 6:4. Jednak już na przerwie technicznej lepsi byli zawodnicy Roberto Santilliego (8:6). Skuteczna kontry zawodników Siatkarza i na tablicy był remis (10:10). Kolejne akcje to gra punkt za punkt (14:14). Po autowych atakach Wołosza i Sarneckiego na drugiej przerwie technicznej jastrzębianie prowadzili 16:14. Taka przewaga utrzymała się do stanu 21:19. Punktowe ataki Wołosza i Nowaka doprowadziły po raz kolejny do remisu (21:21). Kibice, którzy do ostatniego miejsca wypełnili wieluńską halę, mogli oglądać emocjonującą końcówkę seta, którą zakończył dwoma wspaniałymi atakami Pavel Abramov (27:25).

W trzecim secie od pierwszej piłki swoją przewagę zaznaczyli jastrzębianie, po asie serwisowym Yudina było 6:3. W Pamapolu nastąpiła zmiana na pozycji atakującego, Sarneckiego zastąpił Lubiejewski. W kolejnych akcjach goście systematycznie powiększali swoją przewagę, która w krytycznym momencie osiągnęła aż osiem punktów (18:10). Trener Dacewicz w miejsce Andrzeja Stelmacha wprowadził na rozegranie Bartłomieja Matejczyka oraz na przyjęcie Michała Błonskiego za Macieja Wołosza. Młody rozgrywający ożywił znacząco grę gospodarzy. Po asie serwisowym Macieja Zajdera straty zostały zniwelowane o połowę (18:22). Kolejne dobre akcje Siatkarza i z ogromnej przewagi jastrzębianom pozostały już tylko dwa oczka (23:21) Doświadczenie zdobywców Pucharu Polski wzięło jednak górę i na tym skończyła się zdobycz punktowa Pamapolu w tym secie. Najpierw fantastyczny atak Abramova, a później potrójnym blokiem zatrzymany został Michał Błonski (25:21).

W drużynie Siatkarza na parkiecie pozostali zawodnicy wprowadzeni w trakcie trzeciego seta. Początek partii bardzo wyrównany, dopiero po przerwie technicznej zawodnicy Jastrzębskiego Węgla odskoczyli na kilka punktów (14:10). Po drugie przerwie dołożyli jeszcze dwa i prowadzili 19:13. Podobnie jak w trzecim secie nastąpiło przebudzenie gospodarzy, skuteczne kontry oraz as Nowaka i z przewagi Jastrzębia pozostały tylko dwa punkty (20:18). Benjamin Hardy zatrzymany blokiem przez Zajdera i było już tylko 21:22. Dwie zepsute zagrywki Pamapolu oraz blok Czarnowskiego na Lubiejewski i zawodnicy z Jastrzębia mogli cieszyć się ze zwycięstwa w spotkaniu (25:22).

Komisarz Wojciech Jaroszewski najlepszym zawodnikiem meczu wybrał zasłużenie Pavla Abramova, który zdobył 16 punktów. W kluczowych momentach Grzegorz Łomacz często rozgrywał do Abramova, który bezbłędnie kończył ważne piłki. Rosjanin imponował też swoją formą w przyjęciu, 91% pozytywnego przyjęcie to wynik nie często spotykany w tabelach statystyków.

Pamapol Siatkarz Wieluń – Jastrzębski Węgiel 1:3

(25:21, 25:27, 21:25, 22:25)

Siatkarz: Sarnecki (11), Stelmach (1), Wołosz (8), Zajder (10), Kordysz (15), Nowak (10), Kryś (libero) oraz Lubiejewski (11), Matejczyk (1) i Błoński (3)
Jastrzebski Węgiel: Nowik (4), Łomacz (5), Abramow (16), Yudin (16), Czarnowski (12), Hardy (14), Rusek (libero) oraz Master, Pęcherz i Azenha (2)