Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Przełamanie PTPS-u Piła

PlusLiga Kobiet: Przełamanie PTPS-u Piła

Siatkarki PTPS-u Piła w końcu zdołały wygrać i to za trzy punkty. W meczu przeciwko Centrostalowi Bydgoszcz podopieczne trenera Adama Grabowskiego przegrały tylko w drugim secie, zaś w trzecim i czwartym pokonały swoje rywalki z wysoką przewagą.

Początek sobotniej rywalizacji ułożył się po myśli gospodyń, które na pierwszą przerwę techniczną schodziły z dwupunktowym prowadzeniem (8:6). Były to jednak miłe złego początki, bowiem później inicjatywę przejęły pilanki i to one nadawały ton gry w premierowej odsłonie. Przy drugiej przerwie technicznej to przyjezdne wyszły na prowadzenie 16:14 i stopniowo powiększały swoją przewagę (21:17). Bydgoszczanki nie były już w stanie odrobić tej różnicy, przegrywając pierwszą partię 22:25.

W kolejnej odsłonie wydarzenia na boisku przedstawiały się zupełnie inaczej. Do głosy doszły w końcu gospodynie, które podrażnione najwyraźniej porażką w pierwszym secie, rzuciły się na swoje rywalki (8:4). Zawodniczki Centrostalu nie spoczęły na laurach i dalej kontynuowały swoją dobrą grę w tej partii, co było widoczne na drugiej przerwie technicznej, kiedy to podopieczne trenera Makowskiego prowadziły już 16:10. Bydgoszczanki dominowały nad pilankami w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Wygrana 25:15 mówi wszystko. W całym meczu mieliśmy rezultat 1:1.

Dobrą postawę bydgoskiej drużyny w drugim secie można tłumaczyć w głównej mierze świetną postawą na parkiecie utalentowanej Patrycji Polak, który w sobotnim pojedynku zdobyła aż 20 punktów, najwięcej w swoim zespole. Na niewiele jednak to się zdało, ponieważ w trzecim secie gospodynie były tłem dla swoich przeciwniczek. Postawa Centrostalu mogła przyprawić o spory ból głowy ich szkoleniowca. Nie funkcjonował praktycznie żaden element, co miało swoje przełożenie na wynik tej odsłony. Od stanu 15:21 siatkarki z Bydgoszczy stanęły i było je stać na zdobycie tylko jednego oczka. Ostatecznie przegrały one tego seta 16:25.

Czwarta partia była bliźniaczo podobna do poprzedniej. Ton rywalizacji nadawały zawodniczki z Piły, które dość szybko wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę (8:4, 16:13). Znakomicie w szeregach gości spisywała się Klaudia Kaczorowska, która została wybrana MVP meczu. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego nie oddały już prowadzenia, wygrywając ostatnią odsłonę 25:15 i cały mecz 3:1. Dzięki tej wiktorii pilanki przerwały fatalną serię trzech meczów bez zwycięstwa. Drużyna z Bydgoszczy natomiast poniosła już czwartą porażkę z rzędu, spadając w tabeli na ósmą pozycję.

Centrostal Bydgoszcz – PTPS Piła 1:3

(22:25, 25:15, 16:25, 16:25)

Centrostal: Kuczyńska (7), Kowalkowska (13), Mróz (16), Polak (20), Kuligowska (3), Smak, Wysocka (libero) oraz Nowakowska, Pelc (1) i Sawoczkina

PTPS: Tokarska, Kaczorowska (17), Wojtowicz (13), Kasprów (1), Konieczna (15), Kosmatka (12), Maj (libero) oraz Kucharska (3), Krawulska, Szczygielska