Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Organika nie oddała Gedanistkom nawet seta

PlusLiga Kobiet: Organika nie oddała Gedanistkom nawet seta

fot. archiwum

W 15. kolejce PlusLigi Kobiet siatkarki Gedanii Żukowo podejmowały Organikę Budowlanych Łódź. Przyjezdne były faworytkami  spotkania i zgodnie z oczekiwaniami odniosły zwycięstwo. Podopieczne Wiesława Popika nie straciły w Żukowie nawet seta.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami. Kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami miały przyjezdne. Weszły w mecz dobrze i nie dały się "rozkręcić" gospodyniom. Dystans pomiędzy obiema ekipami zwiększał się z akcji na akcje, co wprowadziło spokój w poczynania Budowlanych. Pierwsza partia mogła się podobać, bowiem drużyny nie popełniały wielu niewymuszonych błędów. Oddały sobie solidarnie po trzy punkty. Na korzyść łodzianek przemawiała ogromna przewaga w boku oraz serwisie, dzięki czemu wygrały tę partię 25:16.

Kolejna odsłona spotkania rozpoczęła się podobnie. Jednak w tej przewaga zawodniczek trenera Wiesława Popika była jeszcze większa. Dobre zagrania przyjezdnych zmuszały Gedanistki do popełniania błędów, których udawało się unikać w poprzednim secie. Znaczącą rolę odgrywał również atak, którym żukowianki zdobyły siedem oczek, a rywalki dwa razy więcej.

Najbardziej wyrównaną okazała się trzecia, ostatnia część gry, w której do wyłonienia zwyciężczyń potrzebna była gra na przewagi. Niewiele wskazywało na to, że może dojść do tak wyrównanej końcówki. Być może łodzianki zbyt szybko
uwierzyły w swoją wygraną. Ponownie skuteczna na siatce Gedania doprowadziła do wyrównania, ale nie zdołała wygrać.Bezsprzecznie najlepszą zawodniczką na parkiecie była Katarzyna Bryda, która została wybrana MVP meczu. Przyjmująca była najskuteczniejszą siatkarką łódzkiej ekipy. Zdobyła siedemnaście punktów. Po sobotniej konfrontacji sytuacja w tabeli obu drużyn się nie zmieniła. Gedania zajmuje ostatnią pozycję i pewne jest już, że o utrzymanie się w stawce najlepszych zespołów w kraju będzie walczyć w barażach. Organika jest blisko zapewniania sobie czwartego miejsca na koniec rundy zasadniczej.

Autorem relacji jest Miłosz Marek

Gedania Żukowo – Organika Budowlani Łódź 0:3

(17:25, 16:25, 25:27)

Składy zespołów:
Gedania: Sachmacińska (11), Kurnikowska (8), Szymańska (7), Plebanek (9), Jeromin, Łozowska (3), Siwka (libero) oraz Lizińczyk, Łukasik (3), Pasznik (1) i Kocemba (1)
Budowlani: Nowakowska (4), Kosek (6), Bryda (17), Koczorowska (7), De Paula (2), Zaroślińska (10), Ciesielska (libero) oraz Jóźwicka (5), Pluta i Niemczyk (7)

Zobacz także:

Wyniki 15. kolejki i tabela PlusLigi Kobiet

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved