Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Lemieszek: W I lidze pewniaków nie ma

Krzysztof Lemieszek: W I lidze pewniaków nie ma

fot. archiwum

Siatkarze Avii Świdnik w ostatnich dniach odnieśli dwie porażki z niżej notowanymi rywalami - Być może jest to kryzys. Liga jest długa i kiedyś musiał on nastąpić. Wielokrotnie o tym mówiłem - stwierdził w rozmowie z Gazetą Wyborczą,  Krzysztof Lemieszek.

Po bardzo dobrym początku roku, kiedy to siatkarze ze Świdnika nie doznali żadnej porażki, dla podopiecznych Krzysztofa Lemieszka przyszedł nieco gorszy okres. W dwóch ostatnich spotkaniach, świdniczanie ponieśli bowiem dwie porażki z rywalami plasującymi się znacznie niżej w  tabeli I ligi. Najpierw na własnym parkiecie ulegli oni bowiem akademikom z Nysy, by tydzień później wrócić bez punktów z Hajnówki. O tych porażkach tak opowiadał trener Avii – W meczu z Nysą byliśmy po prostu słabi. Przyznaję, że nie potrafimy się należycie zmobilizować na spotkania ze słabszymi ekipami. W meczu z Pronarem chcieliśmy się zrehabilitować, choć nigdy przedtem nie przywieźliśmy z Hajnówki nawet punktu. Nie tłumaczę się w ten sposób, bo tym razem motywacji nam nie brakowało. Poza drugim setem, przegranym do 16, byliśmy równorzędnym rywalem dla miejscowych. Co by nie mówić, to straciliśmy cenne punkty i coś niedobrego dzieje się z zespołem. Jeśli planujemy powalczyć o PlusLigę, to takie mecze powinniśmy wygrywać.

Czas na poprawienie niedociągnięć świdniczanie mają aż do 27 lutego. Dopiero bowiem wtedy rozegrają oni swój kolejny ligowy pojedynek, a ich przeciwnikiem będzie wówczas zajmujący szóstą pozycję w tabeli zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. W poprzedniej fazie rundy zasadniczej, podopieczni Krzysztofa Lemieszka pewnie wywieźli trzy punkty z terenu rywala – Jest co poprawiać. Mam na myśli głównie zagrywkę i blok. Ciężko powiedzieć, że czegoś nie umiemy. Wprost przeciwnie. Jednak w ferworze walki o wielu rzeczach po prostu zapominamy. Nikt nie jest doskonały. Ani chłopcy, ani ja – ocenił szkoleniowiec ze Świdnika.

W ostatnim czasie wielokrotnie pojawiały się głosy o tym, że Avia może być pewna walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jak przyznał Krzysztof Lemieszek – W piątek przed meczem z Nysą spotkaliśmy się z prezesem Marianem Chałasem i członkiem zarządu Zbigniewem Białym. Postawili nam konkretne cele. Może niekoniecznie awans do PlusLigi, lecz podjęcie o niego walki. Ale to przecież jednoznaczne. Przystępując do play-offów gra się przecież o najwyższe cele. Cóż, zrobimy wszystko, co w naszej mocy – O pewne miejsce w "czwórce" walka toczyć się będzie zapewne do ostatniej ligowej kolejki, bowiem pomiędzy czołówką różnice punktowe są niewielkie – Robi się ciasno, tak na górze tabeli, jak na dole, ale w I lidze pewniaków nie ma. Ciągle padają sensacyjne wyniki. Spokojnie. Od lat jesteśmy w czołówce i wszyscy rywale dodatkowo się na nas spinają – przyznał Lemieszek.* Z trenerem rozmawiał Tomasz Puszka (Gazeta Wyborcza Lublin)

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved