Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Novotny: Zadecydowała nasza dobra reakcja

Jakub Novotny: Zadecydowała nasza dobra reakcja

PGE Skra Bełchatów zrewanżowała się Domexowi Tytan AZS Częstochowa za porażkę z pierwszej części rundy zasadniczej. We własnej hali podopieczni Jacka Nawrockiego wygrali 3:1. Atakujący mistrzów Polski Jakub Novotny przyznał, że nie było to łatwe spotkanie.

Wygraliście 3:1, a zatem zrewanżowaliście się AZS-owi i dołożyliście do swojego dorobku trzy punkty. Nie przyszło wam to jednak lekko…

Jakub Novotny: Nie, nie był to łatwy mecz. To był nasz drugi mecz z nimi, w pierwszym przegraliśmy. Oni są młodym zespołem, ale nie grają źle, grają dobrą siatkówkę. Dlatego musieliśmy bardzo uważać na ten mecz. Jak nam troszkę nie szło w drugim secie, to od razu to wykorzystali i mieliśmy problemy. Oni po prostu dobrze grali, mają dobry zespół.

Co zatem zadecydowało, że trzy punkty poszły na wasze konto?

Myślę, że zadecydowała nasza dobra reakcja na przegranego drugiego seta. Na początku trzeciego seta prowadziliśmy nawet 9:0 i od razu było widać, że to my chcemy rządzić w tym meczu.

W czwartek pojawiła się informacja, że wasz wyjazd do Niemiec stoi pod znakiem zapytania. Czy wiecie już coś konkretnego w tej sprawie?

Nic nowego nie wiem. Jak powiedzą, że lecimy, to tak będzie, ale myślę, że wyjazd się uda.

Macie zagwarantowany udział w Final Four Ligi Mistrzów. Śledzicie poczynania innych zespołów? Sensacyjnie odpadły m.in. VfB Friedrichshafen i Lube Banca Macerata.

Tak, śledzimy, choć akurat mecze te mecze nas mniej interesowały. Bardziej patrzyliśmy na mecze Olimpiakosu Pierus z Zenitem Kazań. To były bardzo dobre mecze. Olimpiakos pokazał, że ma naprawdę dobry zespół. Tam Ivan Miljković im ciągnął grę. Interesował nas też mecz Panathinaikos – Dynamo, choć nie analizowaliśmy go. Na pewno robią to nasi trenerzy, bo to są zespoły, na które możemy trafić.

Za tydzień czeka was spotkanie z AZS-em UWM Olsztyn. Czujecie się pewni siebie?

Na razie o tym nie myślimy, bo być może czekają nas sparingi w Friedrichshafen, ale na pewno czujemy się mocni przed tym meczem.