Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup (K): Podsumowanie pierwszych meczów ¼ finału

Challenge Cup (K): Podsumowanie pierwszych meczów ¼ finału

W tym tygodniu odbyły się pierwsze spotkania ¼ Challenge Cup kobiet. Wśród 8 drużyn, które walczą o awans do dalszej rundy jest także Impel Gwardia Wrocław. W meczu z Minczanką podopieczne Rafała Błaszczyka poniosły porażkę 2:3.

Siatkarki z Wrocławia w pierwszym secie przegrały wysoko, bo aż do 14, jednak w kolejnej partii zagrały już zdecydowanie lepiej, triumfując do 20. Niewiele brakło, aby podopieczne Rafała Błaszczyka wygrały w trzeciej partii, jednak w końcówce lepsze okazały się przyjezdne. Ekipa z Białorusi była bliska wygrania tego meczu w czterech setach, jednak ekipa Gwardii w walce na przewagi zachowała więcej zimnej krwi i wygrała 26:24. W tie-breaku jednak zdecydowanie lepsze okazały się siatkarki z Mińska, które zwyciężyły do 7. W rewanżu jednak wszystko jest możliwe i siatkarki z Wrocławia nadal mają szanse na awans. Przeczytaj relację z meczu.

Impel Gwardia Wrocław – Minczanka Mińsk 2:3
(14:25, 25:20, 22:25, 26:24, 7:15)

Pięć setów do rozstrzygnięcia wyniku meczu potrzebowały również siatkarki Panathinaikosu Ateny i Asterixa Kieldrecht. Wielkie emocje przyniósł jednak tylko drugi set, w którym doszło do walki na przewagi, a lepsze w niej okazały się zawodniczki Panathinaikosu, które wygrały 26:24 i doprowadziły do remisu w meczu. W trzeciej partii ekipa z Aten poszła za ciosem, zdobyła dość wysokie prowadzenie i wygrała 25:15. Rywalki z Kieldrechtu odwdzięczyły się w czwartym secie, wygrywając do 13 i doprowadzając do tie-breaka. W nim początkowo zespoły walczyły równo, jednak w końcowej fazie gospodynie odskoczyły na kilka punktów i ostatecznie wygrały 15:11.

Panathinaikos Ateny – Asterix Kieldrecht 3:2
(14:25, 26:24, 25:15, 13:25, 15:11)

W trzech setach zakończyło się spotkanie Severodonchanki Severdonieck i Galatasaray Stambuł, jednak przebieg spotkania był ciekawy i przyniósł sporo emocji. Już w pierwszej partii obie ekipy zaprezentowały podobny poziom gry, co doprowadziło do walki na przewagi. W trudnym momencie więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne ze Stambułu, które wygrały 29:27. W kolejnych dwóch setach również dochodziło do walki w końcówkach, jednak tym razem ekipa Galatasaray szybciej osiągała niewielką przewagę, dzięki czemu wygrała do 22 i 20. Rewanż odbędzie się w Turcji, a zawodniczki ze Stambułu będą faworytkami tego spotkania, bowiem do awansu potrzebują wygrania tylko jednego seta.

Severodonchanka Severdonieck – Galatasaray Stambuł 0:3
(27:29, 22:25, 20:25)

Trzech setów do zwycięstwa w meczu przeciwko Istres Ouest Provence potrzebowały również siatkarki Dresdner S.C. W pierwszej partii ekipa z Francji starła się zagrozić rywalkom i doprowadziła do zaciętej końcówki. Walka na przewagi zakończyła się jednak na korzyść gospodyń z Dredner. Wygrana spowodowała, że ekipa z Niemiec poszła za ciosem i w drugim secie osiągnęła bardzo wysoką przewagę, a w konsekwencji wygrała do 10. Wysokie zwycięstwo wniosło w szeregi Dresdner S.C. niewielkie rozluźnienie, ale zawodniczki z Niemiec nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.

Dresdner S.C. – Istres Ouest Provence 3:0
(26:24, 25:10, 25:22)