Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adam Swaczyna: Nie będziemy kalkulować

Adam Swaczyna: Nie będziemy kalkulować

W środę zespół Farta Kielce pokonał 3:0 Orła Międzyrzecz i tym samym utrzymał się na pozycji wicelidera w tabeli I ligi mężczyzn. - W naszej grze w końcu był widoczny luz - powiedział po meczu Adam Swaczyna, libero kieleckiej drużyny.

Wojciech Śmiech: Pokazaliście charakter wygrywając w trzech setach z Orłem, bo bądź co bądź kibice nie mogli być po ostatnich wynikach o to spokojni.

Adam Swczyna: Przed tym meczem musieliśmy się maksymalnie skoncentrować, chcieliśmy go wygrać i to najlepiej w stosunku 3:0. W naszej grze w końcu był widoczny luz, ponieważ że w 1 i 2 secie wychodziło nam dosłownie wszystko. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i oby tak dalej.

Ostatnio słyszy się o tym, że Adam Swaczyna może opuścić Farta Kielce, aby prezentować się w takich klubach jak ZAKSA Kędzierzyn Koźle czy AZS Częstochowa. Jak ty się do tego odniesiesz?

Na ten temat nie mogę nic powiedzieć, wszystko okaże się w przyszłości. Na razie jestem zawodnikiem Farta Kielce, mam z nimi kontrakt i chce wygrywać jak najwięcej z tym klubem. Moim największym marzeniem jest zagrać z Fartem w PlusLidze, najlepiej w przyszłym sezonie.

Jak już mówimy o PlusLidze, jak odbierasz teraz szanse Farta na awans do niej? Bo obroną przed spadkiem teraz już zasłonić się nie możesz.

Ja się dalej w tym upieram, że najważniejsze to utrzymać się, bo jeżeli przegramy wszystkie przyszłe mecze to nie możemy myśleć o awansie. Wiadomo, że chcemy dostać się do najlepszej czwórki, bo tam wszystko może się wydarzyć. Na pewno w takim momencie nic nie będziemy kalkulować i walczyć na 100 procent z każdym przeciwnikiem.