Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Centrostal podejmie PTPS Piła

PlusLiga Kobiet: Centrostal podejmie PTPS Piła

fot. archiwum

Ponad miesiąc temu siatkarki Centrostalu oraz PTPS-u triumfowały w lidze po raz ostatni. Jutro w Bydgoszczy oba zespoły staną naprzeciwko siebie. W pierwszym meczu lepsze okazały się pilanki, które zwyciężyły 3:1. W sobotę Centrostal będzie miał okazje do rewanżu.

Perspektywa zajęcia czwartego miejsca przed fazą play-off z każdym meczem oddala się od siatkarek Centrostalu Bydgoszcz. Do Budowlanych Łódź, plasujących się na tej właśnie pozycji, bydgoszczanki tracą już pięć punktów. Aby zachować realną szanse na dogonienie rywala podopieczne trenera Makowskiego muszą wygrać najbliższe spotkanie z PTPS-em Piła. Zawodniczki Centrostalu nie potrafią zejść zwycięsko z parkietu już od trzech meczów. Ostatnie ligowe zwycięstwo odniosły one 16 stycznia, pokonując 3:0 Gedanię Żukowo. Później nastała kolejna fatalna seria porażek w tym sezonie. Najpierw bydgoszczanki doznały zaskakującej przegranej w Mielcu ze Stalą, by następnie zejść z parkietu pokonanym w konfrontacjach z faworyzowanymi Bankiem BPS Muszynianką Muszyna oraz BKS-em Aluprof Bielsko – Biała. W spotkaniu z Aluprofem Centrostal prowadził już 2:0, by przegrać ostatecznie 2:3. Z całą pewnością szkoleniowca ekipy z Bydgoszczy ucieszył cenny punkt, a jeszcze bardziej chyba postawa młodej Patrycji Polak, która zdobyła aż 23 punkty. Jutro do hali „Łuczniczka" przyjeżdża PTPS Piła – drużyna, która najwyraźniej "nie leży" bydgoszczankom. W pierwszym meczu obu zespołów górą były pilanki, które zwyciężyły 3:1. Siatkarki z Bydgoszczy nie mają najlepszych wspomnień również z ubiegłego sezonu, kiedy to w meczu o trzecie miejsce prowadzona wówczas przez Jerzego Matlaka drużyna triumfowała we wszystkich trzech spotkaniach.

Aktualnie zespół z Piły nie jest już tak mocny, jak to miało miejsce dwa, trzy lata temu. Forma, jaką prezentują w tym sezonie podopieczne Adama Grabowskiego to jedna wielka sinusoida, podobnie zresztą jak w przypadku Centrostalu. Pilanki przeplatają słabe mecze z dobrymi. Jednak więcej jest chyba tych nieco gorszych, bowiem pozycja jaką zajmują zawodniczki z Wielkopolski nie jest do końca zadowalająca. Siódme miejsce po 14 kolejkach to nie jest to na co z całą pewnością liczyli kibice i włodarze klubu z Piły. Jednak przed sezonem były pewne obawy, co do tego, że powtórzenie wyników sprzed kilku lat może okazać się bardzo trudne. Odeszło kilka kluczowych zawodniczek wraz z charyzmatycznym trenerem – Jerzym Matlakiem na czele. Drużyna PTPS-u ostatnie zwycięstwo w PlusLidze odniosła miesiąc temu, pokonując Stal Mielec 3:2. W zeszłej kolejce aktualne jeszcze brązowe medalistki uległy na wyjeździe Organice Budowlanym Łódź 2:3. Czy w sobotę uda im się w końcu sięgnąć po zwycięstwo?

Trudno z całą pewnością odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Obie ekipy chcą się odbić od dna i zainkasować najlepiej trzy punkty. Jak będzie przebiegało to spotkanie i kto okaże się lepszy? O tym można się będzie przekonać już jutro. Początek spotkania o godzinie 17:00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved