Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marek Novotny: Wiedziałem, że to porządna ekipa

Marek Novotny: Wiedziałem, że to porządna ekipa

fot. archiwum

Mógł grać w Modenie, ale wybrał Jastrzębie Zdrój. Jednym z powodów była bliska odległość do rodzinnego Piestianu. Marek Novotny gra w Polsce od miesiąca, ale już przyznaje, że jest zadowolony ze swojego wyboru i dobrze czuje się w zespole.

W zeszłym sezonie reprezentował grecki Patras. Był bliski podpisania kontraktu z koreańskim zespołem Hyundai Capital Skywalkers, jednak ostatecznie nie doszło do zawarcia umowy. Z takiego rozwoju wydarzeń skorzystali działacze Jastrzębskiego Węgla, którzy o Marka Novotnego rywalizowali z włoskim klubem z Modeny. – Biorąc pod uwagę dystans 220 km, jaki dzieli Jastrzębie od Piestian, postawiłem na JW – powiedział zawodnik w rozmowie dla „Gazety Wyborczej".

Na początku stycznia Marek Novotny dołączył do ekipy Roberto Santilliego jako nominalny przyjmujący, ale z ewentualnością gry w ataku. Pod koniec stycznia zespół ze Śląska zdobył Puchar Polski, a Marek Novotny ma na swoim koncie pierwszy triumf w naszej lidze. Zawodnik jest zadowolony z przenosin do Polski. – Jest tutaj włoski trener – szczególarz, profesjonalna organizacja i mocny kolektyw. Poziom ligi jest naprawdę wysoki. Sprawdziłem, kto gra w JW., i już wiedziałem, że to porządna ekipa.

Novotny jest także jednym z reprezentantów Czech, jednak przyznaje, że kadra tego kraju to zbiór indywidualistów, a to powoduje brak sukcesów drużynowych. – Nigdy nie byliśmy zespołem, zbiór indywidualności niewiele zdziała. Inna sprawa, że nowoczesna siatkówka wymaga dbania o każdy detal, a my mamy braki w sprawach elementarnych.Z zawodnikiem rozmawiał Marcin Fejkiel

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved