Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Znamy uczestniczki II rundy play-off

Liga Mistrzyń: Znamy uczestniczki II rundy play-off

W czwartek odbyły się ostatnie spotkania I rundy play-off Ligi Mistrzyń. Poznaliśmy  zatem zespoły, które zagrają w kolejnej fazie. Wśród ekip, które wywalczyły sobie awans zabraknie Enion Energii Dąbrowa Górnicza i Banku BPS Muszynianka Fakro.

Oba polskie zespoły mierzyły się z włoskimi ekipami. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej rywalizowały z Asystelem Novara. W pierwszym spotkaniu podopieczne trenera Waldemara Kawki przegrały dopiero po tie-breaku i kibice mieli nadzieję, że dąbrowiankom uda się sprawić na wyjeździe niespodziankę. Jednak we własnej hali Włoszki były już nie do zatrzymania i wygrały pewnie w trzech setach. Przeczytaj szeroką relację ze spotkania.

Awansu nie udało się wywalczyć także zawodniczkom Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna, choć te już po pierwszym spotkaniu wiedziały, że w rewanżu czeka je bardzo trudne zadanie. W rywalizacji z Volley Bergamo w pierwszym pojedynku padł wynik 3:0 na korzyść Włoszek. Do awansu siatkarkom z Bergamo wystarczyło zatem wygranie tylko jednego seta. W spotkaniu rewanżowym, które zostało rozegrane w Muszynie, ekipa z Italii zwyciężyła w dwóch pierwszych setach i awans miała „w kieszeni". W kolejnych trzech partiach triumfowały Polki, jednak zwycięstwo z Volley Bergamo było tylko delikatną osłodą odpadnięcia z LM. Przeczytaj szeroką relację ze spotkania.

Do kolejnej rundy pewnie awansowały oba zespoły tureckie. VakifGunesTTelekom Stambuł w obu meczach z rosyjskim Universitetem Biełgorod odniósł zwycięstwa 3:0. Siatkarki z Rosji nie miały większych szans w żadnym z setów rewanżowego spotkania, które rozegrały we własnej hali. Trener ekipy ze Stambułu, Giovanni Guidetti, przyznał: – Przyjechaliśmy do Biełgorodu po zwycięstwo i mamy czego chcieliśmy. Jestem zadowolony z występu mojej drużyny. A teraz spróbujemy wywalczyć awans do Final Four.

FenerbahceAcibadem Stambuł także nie miał problemów, aby w obu spotkaniach pokonać 3:0 Metal Galati. W meczu rewanżowym siatkarki z Rumunii postarały się jednak, aby rywalki nie miały łatwej przeprawy. W drugiej partii doszło bowiem do walki na przewagi, ale ostatecznie triumfowały siatkarki ze Stambułu 27:25. Kapitan FenerbahceAcibadem, Cigdem Can Rasna, mówiła przed tym mecze: – Wygrałyśmy pierwszy mecz w trzech szybkich setach i chcemy wygrać również we własnej hali. Swój cel Turczynki zrealizowały w 100%, a w kolejnej rundzie zagrają z rosyjskim Zarieczem Odincowo.

Siatkarki z Odincova w I rundzie play-off mierzyły się ze swoimi krajowymi rywalkami – Dinamo Moskwa. W pierwszym pojedynku gra była jednostronna, w trzech setach zwyciężyły siatkarki z Odincova. Rewanż rozegrały we własnej hali, ale można domniemywać, że nie zagrały na 100% swoich możliwości. Po zwycięstwie w pierwszej partii i radości z awansu mogły sobie pozwolić na lżejsze podejście do spotkania. Ostatecznie zatem 3:1 zwyciężyły siatkarki Dinama, ale musiały się pożegnać z rozgrywkami Ligi Mistrzyń.

W czwartkowy wieczór awans do II rundy play-off uzyskały siatkarki Scavolini Pesaro, które mierzyły się z czeskim zespołem Modranská Prostejov. W pierwszym pojedynku nasze południowe sąsiadki wygrały z „Kolibrami" jednego seta, ale w rewanżu nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Katarzyna Skowrońska-Dolata i koleżanki zwyciężyły w trzech setach, a tylko w ostatniej partii Modranská osiągnęła granicę 20 punktów. Polska atakująca zdobyła w tym meczu 10 punktów, a jej skuteczność w ataku wyniosła 56%. Teraz „Kolibry" czeka dwumecz przeciwko swoim krajowym rywalkom – Volley Bergamo.

źródło: cev.lu, inf. własna