Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Trenerski dwugłos po meczu z Bergamo

Trenerski dwugłos po meczu z Bergamo

fot. archiwum

Umiarkowanie zadowoleni byli obaj trenerzy po zakończeniu spotkania Muszynianka - Volley Bergamo. Bogdan Serwiński cieszył się ze zwycięstwa i przyzwoitej gry swoich zawodniczek, a Lorenzo Micelli nie ukrywał radości z awansu do kolejnej rundy.

Przed rozpoczęciem meczu wiadomo było, że kluczowy będzie pierwszy set. – Dziewczyny wiedziały, że aby wygrać tego pierwszego seta nie mogą popełnić żadnego błędu. To im się nie udało, ale chwała za to, że walczyły i w efekcie wygrały całe spotkanie – powiedział zaraz po zakończeniu czwartkowego spotkania Bogdan Serwiński. Również trener ekipy gości zgodził się, że to właśnie pierwszy set miał decydujące znaczenie. – Moim pomysłem na ten mecz było wygranie pierwszego seta. Dla mnie i moich zawodniczek w tej sytuacji zakończył się cały dwumecz. Zagraliśmy dobrze pierwsze dwie partie, a później zmieniłem całą wyjściową szóstkę – ocenił Lorenzo Micelli.

Bogdan Serwiński postanowił odnieść się do sytuacji z pierwszego seta, kiedy sędziowie nie zauważyli dotknięcia siatki Eleonory Lo Bianco. – Sędzia mógł sam zmienić tę decyzję. My próbowaliśmy protestować, od razu zresztą poprosiłem o czas, ale okazało się to bezcelowe. Patrząc na kolejne sety, sędziowie popełniali tak kardynalne błędy, że chyba nie do końca nadają się na ten poziom rozgrywek – powiedział trener Serwiński. Włoski szkoleniowiec nie chciał oceniać pracy arbitrów. – Nie wypowiadam się na temat decyzji sędziów – uciął wszelkie rozmowy Micelli.

W zeszłym roku trafiliśmy na RC Cannes i tego typu drużyna jest zdecydowanie w naszym zasięgu. Teraz graliśmy z Volleyem Bergamo, który jest aktualnym triumfatorem Ligi Mistrzyń i moim zdaniem więcej nie mogliśmy zrobić. Okazuje się, że to jeszcze za wysokie progi jak dla nas – podsumował pucharowy występ swojej drużyny Bogdan Serwiński. Podobne zdanie miał zresztą Lorenzo Micelli. – Muszyna to bardzo dobry zespół, jednak w tej chwili Bergamo jest po prostu lepsze.źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved