Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Maciej Nowak: To jest sport

Maciej Nowak: To jest sport

fot. archiwum

Dwa mecze pierwszego etapu play-off Ósemka  Siedlce ma już za sobą. Stan rywalizacji w konfrontacji z Czarnymi Radom wynosi 2:0 dla Ósemki. O minionych pojedynkach oraz planach na dalszy przebieg sezonu  opowiedział trener Ósemki - Maciej Nowak.

Pierwsza konfrontacja play-off była bardzo wyrównana. Mało brakowało a doszłoby do tie-breaka. Jakby podsumował Pan sobotnie spotkanie?

– Na pewno było ciężkim pojedynkiem. Same końcówki wskazują na to, że nie mogło być inaczej. Na szczęście wyszliśmy z nich zwycięsko. Bardzo się cieszę, chłopaki też. To jest sport.

W niedzielę znowu można było oglądać dobre widowisko siatkarskie. Czy wyróżniłby Pan kogoś w zespole ?– Mam swoją żelazną zasadę, może nieraz zrobię wyjątek ale nie dzisiaj. Wolę pozostać przy tym, że jesteśmy zespołem i cieszymy się ze zwycięstwa.

Kolejny mecz zostanie rozegrany na terenie przeciwnika. Jakie stawia Pan prognozy przed tym spotkaniem?

– Szczerze powiedziawszy na razie nie myślę o tym meczu. Myślę, żeby chłopaki wyleczyli kontuzje, które mają, bo jest ich sporo. Nie są to jakieś poważne urazy ale takie które przeszkadzają w graniu, czyli powybijane palce czy też naciągnięcie mięśnia grzbietowego.

Jak Ósemka wykorzysta tą przerwę w rozgrywkach?

Miałem troszeczkę inaczej przygotowany mikrocykl ale jeszcze będę się zastanawiał jak to będzie wyglądało.

Co Pan powie kibicom siedleckiej siatkówki przed kolejnym spotkaniem? Może chce Pan o coś zaapelować?

– Apel jest cały czas ten sam: przychodźcie, przychodźcie i głośno nas wspierajcie! Nawet jak nieraz nie idzie. Tak jak powiedziałem, to jest sport można wygrywać i przegrywać. Różnie bywa w życiu. Natomiast trzeba walczyć. My na razie walczymy.

W plebiscycie Tygodnika Siedleckiego został Pan wyróżniony w kategorii najlepszy i najpopularniejszy trener. To może oznaczać tylko jedno, Pana praca jest doceniana przez siedlczan…

– Miło mi to słyszeć. Przede wszystkim chciałbym podziękować moim zawodnikom, którzy grają tak dobrze. Oni spowodowali to, że zostałem wyróżniony. To jest przede wszystkim ich zasługa. Na pewno też jest to zasługa kibiców, którzy na mnie głosowali i którym bardzo, bardzo, bardzo jeszcze raz dziękuję i jak to mówią proszę o więcej (śmiech).

* Rozmawiała Iwona Krótkiewicz

źródło: osemkasiedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved