Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Jurkoić: Gratulować można jedynie trzech punktów

Łukasz Jurkoić: Gratulować można jedynie trzech punktów

fot. archiwum

Siatkarze Jokera Piła, nie bez trudu pokonali w Szczecinie Morze Bałtyk - Gratulować można jedynie tych trzech punktów zapisanych w ligowej tabeli, bo gry jaką prezentowaliśmy dzisiaj na parkiecie na pewno nie - mówił po meczu rozgrywający Jokera Łukasz Jurkoić.

Gratuluję zwycięstwa za trzy punkty, ale trzeba przyznać że gospodarze poza czwartym setem nie ułatwiali wam zadania.

Łukasz Jurkoić: Gratulować można jedynie tych trzech punktów zapisanych w ligowej tabeli, bo gry jaką prezentowaliśmy dzisiaj na parkiecie na pewno nie. Liczą się punkty które dopisujemy do tabeli. Nikt nie będzie pamiętał jak gra wyglądała, a jeżeli ktoś spojrzy w tabelę to zobaczy, że wygraliśmy i to jest najważniejsze.

W czwartym secie wyglądaliście na szczególnie zdeterminowanych by zdobyć komplet punktów, a nie da się ukryć, że mogło tutaj nawet dojść do tie-breaka.Zgadza się. Szczecin jest nieprzewidywalnym zespołem. Walczyliśmy żeby tutaj nie stracić żadnych punktów. Tym bardziej, że udało się nam wygrać cztery ostatnie spotkania z rzędu za trzy punkty. Chcieliśmy dogonić czołówkę i nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę tutaj punktu więc musieliśmy wyjść zdeterminowani i wiedzieć, że jest to ostatni set i że to już będzie koniec tego spotkania.

Te trzy punkty znacznie przybliżają was do tego, aby znaleźć się na koniec rundy zasadniczej w czołowej czwórce walczącej w play off.

Mamy szanse na czwórkę. Po dzisiejszym meczu wskoczyliśmy na trzecie miejsce. Nasz prezes postawił przed nami cel jakim jest awans do czwórki. Chcemy przede wszystkim zwiększyć przewagę nad goniącym nas Orłem Międzyrzecz i być spokojnym, grać swoją siatkówkę, nie patrzeć co jest za nami. Skoro już nam się udało dogonić czołówkę to oczywiście walczymy dalej, nie spoczywamy na laurach, nie zamierzamy pozostać na czwartym miejscu.

Bardzo ważny był dla was brak Mateusza Jasińskiego w dzisiejszym meczu?

Na pewno bardzo nam go brakowało bo jest dobrym duchem drużyny. Szkoda, że trapią go kontuzje ale mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia. Mamy bardzo wyrównany skład i każdy może zastąpić każdego. Życzę Mateuszowi jak najszybszego powrotu do zdrowia i żeby jak najszybciej mógł dołączyć do zespołu.

To było widać w drugim secie, kiedy trener dokonał kilku zmian w składzie stawiając w kwadracie rezerwowych m.in. ciebie.

Trener chciał dać pograć wszystkim zawodnikom. Szczecin, akurat zaczął wtedy grać swoją dobrą siatkówkę i to nas trochę zaskoczyło. Nie byliśmy przygotowani szczerze mówiąc psychicznie na to, że Morze Bałtyk nas tak zaskoczy. Wiadomo jakie są perypetie w tym klubie. Troszeczkę ich można powiedzieć zlekceważyliśmy ale cieszę się, że wróciliśmy na swój tor gry.

*Rozmawiała: Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved