Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Lube Banca Macerata żegna się z rozgrywkami

LM: Lube Banca Macerata żegna się z rozgrywkami

ACH Volley Bled dość sensacyjnie pokonało zespół Sebastiana Świderskiego 3:2. Podobny rezultat padł w pierwszym meczu i do szóstki rozgrywek LM awansował zespół ze Słowenii. Polskich fanów cieszyć może obecność na boisku "Świdra".

Nie udało się wyjść zwycięsko z dwumeczu z mistrzem Słowenii. Tak jak tydzień temu, Macerata przegrała z Bledem pięciu setach i zakończyła tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów. Drużyna Sebastiana Świderskiego zaczęła mecz nerwowo, ale po porażce w pierwszym secie, zdecydowanie wygrała dwa kolejne. Wystarczyło pokonać rywala w czwartej partii, jednak Słoweńcy złapali drugi oddech. Wypracowali sobie kilkupunktową przewagę w początkowej fazie seta i nie oddali już do końca prowadzenia. Tie-break był niezwykle wyrównany. Po zmianie stron goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Lepiej wytrzymali wojnę nerwów w końcówce i wygrali różnicą trzech punktów.

Sebastian Świderski pojawił się na boisku w pierwszym secie, kiedy w końcówce zastąpił Alberto Cisollę. Zaskoczył rywali zagrywką, następnie udanie zaatakował, ale przewaga gości była zbyt duża, żeby wygrać tę partię. Po raz drugi trener De Giorgi wpuścił "Świdra" na boisko w drugiej części tie-breaka. Nie udało się jednak odwrócić losów spotkania. Udany blok na naszym reprezentancie zakończył ten mecz.

W kolejnej rundzie, która będzie już bezpośrednią walką o Final Four Volley Bled zmierzy się z austriackim zespołem Tirol Innsbruck, który również sensacyjnie wyeliminował niemieckie Friedrichshafen.

Lube Banca Macerata – Ach Volley Bled 2:3
(23:25, 25:17, 25:20, 19:25, 12:15)