Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Krzysztof Gierczyński: Postawiliśmy „kropkę nad i”

Krzysztof Gierczyński: Postawiliśmy „kropkę nad i”

fot. archiwum

Siatkarze Resovii Rzeszów w rewanżowym meczu I fazy play-off LM pokonali CSKA Sofia 3:0, a tym samym awansowali do następnej rundy rozgrywek. Znany polskim kibicom Nikołaj Ivanow, kapitan CSKA, pogratulował Resovii awansu... po polsku.

Nikołaj Ivanow (kapitan CSKA Sofia): Przegraliśmy spotkanie, lecz nasza sytuacja przed meczem była ciężka. Po porażce u siebie mocno skomplikowaliśmy sobie zadanie, ale przyjechaliśmy tutaj z nadzieją, że uda nam się stawić opór Resovii. Pierwszy set był najbardziej wyrównany, lecz potem zrobiliśmy dużo błędów w przyjęciu i nasza gra załamała się. Gratuluję Resovii i życzę powodzenia w następnej rundzie Ligi Mistrzów.

Krzysztof Gierczyński (kapitan Asseco Resovii Rzeszów): Cieszymy się z tego awansu do następnej rundy. Decydujące spotkanie w tym dwumeczu miało miejsce na wyjeździe, gdzie wygraliśmy na ciężkim terenie. Postawiliśmy „kropkę nad i" – byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem w dwumeczu od CSKA i zasłużenie wygraliśmy tę rywalizację. Myślę, że było to dobre przetarcie przed bardzo ważnym, sobotnim pojedynkiem z Kędzierzynem.

Aleksander Popow (trener CSKA Sofia): Sytuacja jest jasna – wygrał zespół lepszy, nie tylko w tym pojedynku, ale również w dwumeczu. Mam nadzieję, że Resovia dobrze zaprezentuje się w kolejnej rundzie, prawdopodobnie przeciwko jednej z najlepszych drużyn na świecie – Trentino Volley. Życzę im powodzenia. Jeśli chodzi o ten dzisiejszy mecz, ustępowaliśmy rywalom w każdym elemencie. Pomimo porażki, jesteśmy zadowoleni z naszej postawy w tym sezonie Ligi Mistrzów. To nasz drugi sezon z rzędu w tych rozgrywkach. Była to dla nas pewnego rodzaju szkoła. Myślę, że poczyniliśmy postępy, dlatego jestem zadowolony z mojej drużyny."Ljubo Travica (trener Asseco Resovii Rzeszów): Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony z tego, że wygraliśmy ten mecz, tracąc stosunkowo niewiele sił. W sobotę czeka nas trudny mecz z Kędzierzynem, lecz teraz już do końca sezonu każdy mecz będzie dla nas ważny, aby zająć jak najlepsze miejsce w tabeli. Dzisiaj ważnym elementem okazała się nasza zagrywka. Odrzuciliśmy rywali od siatki i to przyniosło efekt. Rywale nie mogli wiele razy uruchamiać swoich środkowych, którzy spisują się bardzo dobrze. Świetnie zagraliśmy również w obronie i ataku. Podejście do meczu jak i koncentracja również były pozytywne. Cieszy fakt, że z dobrej strony pokazali się rezerwowi. To pokazało, że mamy równą drużynę i można liczyć na wszystkich. Każdy dołożył coś od siebie do tego zwycięstwa."

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved