Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Niespodzianka w Hajnówce

I liga: Niespodzianka w Hajnówce

W meczu 20. kolejki I ligi mężczyzn zespół Pronaru Parkiet Hajnówka podejmował Avię Świdnik. Podopieczni trenera Pawła Blomberga odnieśli zwycięstwo w czterech setach i zdobyli kompletów punktów, co dało im awans w tabeli na ósme miejsce.

Już w pierwszym secie siatkarze z Hajnówki pokazali, że potrafią być groźni w konfrontacji z każdym rywalem. Wygrana do 20 wyraźnie dodała im skrzydeł, zaś osłabiła siłę ataku rywali. W drugim secie bowiem Pronar zdobył wysokie prowadzenie i zwyciężył 25:16. Dwa kolejne odsłony spotkania przyniosły miejscowej publiczności zdecydowanie więcej emocji. W trzecim secie siatkarze Avii wzięli się bowiem do pracy i wykorzystali lekkie rozprężenie w ekipie Pronaru. Zaowocowało to wygraną do 19. Jednak najciekawszy był czwarty set, w którym doszło do walki na przewagi. Ostatecznie jednak padł on łupem hajnowian, którzy wygrali 26:24, a cały mecz 3:1.

Dobre opinie zebrał Patryk Skup, który zastąpił kontuzjowanego Allassane Guindo.W końcu komuś udało się zastąpić Guindo na odpowiednim poziomie. Skup naprawdę zagrał rewelacyjnie, tak w ataku, jak też bloku – powiedział trener Paweł Blomberg, cytowany przez „Gazetę Wyborczą".

Dzięki temu zwycięstwu Pronar Pakiet awansował na 8. miejsce w tabeli I ligi. – Aby jednak pozostać na bezpiecznym miejscu, musimy w kolejnych spotkaniach też zdobywać punkty, a o to na pewno nie będzie łatwo – przyznał trener hajnowian.

Pronar Parkiet Hajnówka – Avia Świdnik 3:1
(25:20, 25:16, 19:25, 26:24)

Pronar Parkiet: Skup, Zrajkowski, Żyliński, Wójcik, Sacharewicz, Staniewski, Saczko (libero) oraz Ignaciuk, Point i Tietianiec
Avia: Makowski, Jarosz, Guz, Michalski, Wójcicki, Kowalski (libero) oraz Grabarczyk, Pawłowski, Kurek i Dziewit