Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: GTPS wygrywa po pięciu setach z BBTS-em

I liga M: GTPS wygrywa po pięciu setach z BBTS-em

Aż pięciu setów potrzebowali siatkarze GTPS Gorzów, aby pokonać BBTS Bielsko Biała. - Cieszę się, że po raz kolejny nie przegraliśmy na własnym parkiecie - stwierdził po meczu trener gorzowian Sławomir Gerymski.

Gorzowianie grali wczorajsze spotkanie falami. Słabsze fragmenty przeplatali bardzo dobrymi. W ostatnim decydującym secie to oni jednak pokazali kto jest lepszy i wygrali 17:15. Cichym bohaterem spotkania był Bartosz Mischke, który mimo bólu pleców zdecydował się na grę. Dzięki temu zwycięstwu gorzowianie umocnili się na szóstym miejscu w tabeli i powiększyli swoją przewagę nad siódmym BBTS-em do czterech punktów.

GTPS Gorzów – BBTS Bielsko Biała 3:2
(25:16, 20:25, 28:26, 22:25, 17:15)

GTPS: Hunek, Woroniecki, Szlubowski, Mach, Grzesiowski, Kupisz, Ratajczak (libero) oraz Wroński, Olichwer, Mischke i Stępień
BBTS: Kałasz, Jajszczak, Warda, Walendziak, Owczarski, Lech, Czauderna (libero) oraz Piórkowski, Kwasowski i Gutkowski

Sławomir Gerymski (trener GTPS Gorzów Wielkopolski): – Cieszę się, że kolejny raz nie przegraliśmy u siebie. To był ciężki mecz, bo Bielsku zależało żeby przerwać tą passę porażek. Mimo przegranej należą im się wielkie brawa bo pokazali kawał dobrej siatkówki.

Przemysław Michalczyk (trener BBTS-u Bielsko-Biała): – Okradziono nas z trzech punktów, to jest moje zdanie i tego się będę trzymał. Po co zatrudniać sędziów liniowych skoro w decydujących momentach nikt na nich nie patrzy?  Tak było w decydującym momencie trzeciego seta. To oczywiście nie jedyna przyczyna porażki. Przegrywamy mecze bo słabo gramy w końcówkach. Ten zespół gra dobrze do jakiegoś momentu a później ma problemy z zakończeniem swoich akcji. To jest nasz największy mankament.