Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Energetyk nie dał rady liderowi

I liga M: Energetyk nie dał rady liderowi

Tym razem niespodzianki w Jaworznie nie było. Energetyk gościł na boisku lidera tabeli i głównego pretendenta do awansu - Trefla Gdańsk. Spotkanie  zgodnie z przewidywaniami zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 3:0.

Kibice w Jaworznie mają w pamięci niedawny triumf podopiecznych Krzysztofa Janczaka z wiceliderem, Fartem Kielce. Tym razem „energetyczni" nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze grającej drużynie z Gdańska.

Od samego początku spotkania na parkiecie dominowali siatkarze Trefla. Bardzo dobrze w ataku spisywał się Daniel Wilk, który w ubiegłych latach prezentował barwy Energetyka. Dobra gra w ataku i bloku wyprowadziła gdańszczan na prowadzenie 10:5. Gospodarze, głównie dzięki dobrej postawie grającego trenera – Krzysztofa Janczaka dogonili rywali na 10:12. To jednak wszystko, na co było stać w tej partii gospodarzy. Duża ilość błędów własnych a także kilka pomyłek na zagrywce Energetyka, sprawiły, że pierwszą odsłonę wygrali goście 25:17.

Drugi set miał niemal identyczny przebieg jak poprzedni. Trefl od pierwszych piłek narzucił rywalom swoją grę, z którą jaworznianie mieli spore problemy. Bardzo dobrze w gdańskiej ekipie funkcjonował środek bloku, w którym brylowali Garay Gomez i Waldemar Świrydowicz. Siatkarze Energetyka próbowali dogonić rywali, ale ostatecznie również i tą partię wygrali siatkarze Jerzego Strumiło.

Najwięcej emocji przyniósł trzeci set. Choć początek niczym nie różnił się od poprzednich partii – pewne prowadzenie Trefla – to prawdziwa wojna na boisku zaczęła się w połowie seta. Gospodarze wreszcie złapali odpowiedni rytm, dwie silne zagrywki Jakuba Kaźmierczaka i dobra gra w obronie sprawiły, że na prowadzenie 15:14 wyszli gospodarze. Gdy na tablicy widniał wynik 20:16 wydawało się, że kibice zgromadzeni na hali w Jaworznie będą mogli oglądać czwarty set. Doświadczona drużyna z Gdańska zachowała jednak więcej zimnej krwi w końcówce i po kilku znakomitych zagraniach wygrała 25:23 a całe spotkanie 3:0.

MCKiS PKE Energetyk Jaworzno – Trefl Gdańsk 0:3
(17:25, 21:25, 23:25)

Energetyk: Kozioł, Tepling, Kaźmierski, Janczak, Gorzewski, Syguła, Rzędzicki (libero) oraz Kurian, Antosik i Nowak.
Trefl: Gorzkiewicz, Gomez, Świrydowicz, Żuk, Wilk, Skórski, Żurek (libero) oraz Kaczmarek i Gajowczyk.