Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wygrana Legionovii z uczennicami z Sosnowca

I liga K: Wygrana Legionovii z uczennicami z Sosnowca

Nie najwyższy poziom gry oglądali kibice w rozegranym w środę kolejnym meczu ligowym legionowskich siatkarek. Zarówno uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca jak i miejscowe zawodniczki popełniały dużą ilość błędów w grze.

W pierwszym secie oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek do stanu 17:17 i w tym momencie bardziej doświadczone zawodniczki LTS-u odskoczyły na kilka punktów i wygrały seta do 19. Drugi set bez historii. LTS już na początku wyszedł na prowadzenie 6:0 i, kontrolując grę do końca seta, wygrywał tego seta do 13. Trzeci set to początkowe stale zwiększające się prowadzenie drużyny SMS-u do stanu 13:7. Od tego wyniku grały już tylko zawodniczki z Legionowa, pozwalając zdobyć przeciwniczkom tylko 3 punkty i wygrywając seta do 16, a cały mecz 3:0.

To zwycięstwo nie poprawiło jednak sytuacji legionowskiego zespołu. Wiadomo już, że LTS będzie grał w barażach o utrzymanie w I lidze, wspólnie z zespołami Sokoła Chorzów, MOSiRu Mysłowice i Jedynki Aleksandrów Łódzki..

W ostatnich dwóch meczach zespół z Legionowa czekają więc potyczki z przyszłymi rywalkami w barażach: 27 lutego w Aleksandrowie z Jedynką, a rundę zasadniczą LTPS zakończy meczem z Sokołem Chorzów 3 marca prawdopodobnie o godz. 19:00 na sali CSP w Legionowie.

LTS Legionovia Legionowo – SMS Sosnowiec 3:0
(25:19, 25:13, 25:16)

LTS Legionovia: Kupisz, Sikora, Duda, Laskowska, Grzechnik, Pietukhowa, Baran (libero) oraz Jabłońska, Kaca i, Wachowicz