Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trefl rozbił chorzowski Sokół

I liga K: Trefl rozbił chorzowski Sokół

Zaledwie 65 minut trwał pojedynek Trefla z Sokołem Chorzów. Sopocianki udowoniły więc, że porażka w Aleksandrowie Łódzkim była wypadkiem przy pracy i praktycznie zapewniły już sobie pierwsze miejsce  w tabeli po sezonie zasadniczym.

Sopocianki po porażce z Jedynką szybko chciały poprawić sobie humory. Sokół był idealnym rywalem, by podreperować morale i efektownie wygrać. Chorzowianki w całym spotkaniu słabo przyjmowały, a nawet jeśli odbiór zagrywki był niezły, to ataki nie robiły zbyt wiele krzywdy Treflowi.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 5:5. Wtedy w polu serwisu stanęła Edyta Rzenno i zeszła z niej przy czteropunktowej przewadze Trefla. Kolejną serię w zagrywce zanotowała Anna Sołodkowicz. Jej passy nie przerwał czas, wzięty przez trenera Dariusza Sobieraja przy stanie 15:8 dla sopocianek. Przyjmująca drużyny gospodyń przestała serwować dopiero, gdy jej zespół prowadził dziesięcioma punktami. Taka różnica między zespołami utrzymała się już do końcowej fazy pierwszej partii. Piłkę setową dał faworytkom as Rzenno, a po chwili premierową odsłonę zakończył atak Moniki Naczk.

W drugim secie wynik oscylował w okolicach remisu tylko do stanu 3:3. Później zagrywki Emilii Reimus doprowadziły do sześciopunktowego prowadzenia Trefla. W tym czasie chorzowianki popełniały sporo własnych błędów, m.in. skacząc do bloku, będąc w drugiej linii. Faworytki nie zwalniały tempa i po kolejnym asie Rzenno miały już siedem punktów przewagi. Siatkarki Sokoła nie chciały jednak poddać się bez walki, wygrały cztery akcje z rzędu i zmusiły trenera Edwarda Pawlun do poproszenia o przerwę przy stanie 13:10 dla jego podopiecznych. Po niej wszystko wróciło do normy. Przy wyniku 18:13 na boisku pojawiły się Monika Gorszyniecka i Tamara Kaliszuk. Młoda atakująca Trefla potężnymi atakami zdobyła dwa kolejne punkty dla swojej drużyny. Ostatnie słowa w tym secie należały do Natalii Nuszel. W końcówce dwa razy zapisała na swoim koncie punktowe zagrywki, jedną z nich kończąc drugiego seta.

Pierwszy punkt w trzeciej partii – podobnie jak w dwóch poprzednich – zdobył Sokół. I tak, jak w pierwszych odsłonach, Trefl szybko przejmował kontrolę nad przebiegiem seta. Wydawało się, że chorzowianki będą w stanie nawiązać walkę w tym spotkaniu, kiedy po asie Barbary Furtak przegrywały już tylko 10:12. Szybko jednak prowadzenie gospodyń urosło z dwóch do siedmiu oczek i mecz nieuchronnie zmierzał ku końcowi. Zawodniczki Sokoła oddawały wiele punktów nieskutecznymi atakami Ostatecznie ten mecz bez historii zakończył się po godzinie i pięciu minutach gry.

Trefl Sopot – SCS Sokół Chorzów 3:0
(25:13, 25:14, 25:14)

Trefl: Reimus, Nuszel, Sołodkowicz, Rzenno, Naczk, Szymańska, Śliwa (libero) oraz Gorszyniecka, Kaliszuk, Kruk i Lenz.
Sokół: Sojka, Fedorów, Szczygioł, Wysocka, Furtak, Wellna, Zapaśnik (libero) oraz Lisiecka i Wardęga.