Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Wagner: Nie bawię się w przeliczanki

Grzegorz Wagner: Nie bawię się w przeliczanki

fot. archiwum

AZS Częstochowa już nie pierwszy raz pokazuje, że przedsezonowe prognozy, a wyniki na boisku, to dwie bardzo różne kwestie. Tak jest również w obecnych rozgrywkach - drużyna przewidywana w najlepszym razie do roli ligowego średniaka radzi sobie doskonale.

Trener częstochowian nie jest wybitnie zaskoczony postawą swoich podopiecznych. W rozmowie z portalem sport.pl mówi, że gra o czwórkę wydawała mu się realna już przed sezonem i jego przeczucia się potwierdziły.

Prawdziwy jednak test formy przed fazą play-off akademicy przejdą już w najbliższych tygodniach. Rywalami Domexu będą bowiem kolejno Skra, Resovia i ZAKSA. Trener częstochowian podchodzi jednak spokojnie do tych pojedynków. Twierdzi, że jego zawodnicy wiedzą o co grają i po to ciężko trenują, żeby wychodzić na parkiet po zwycięstwo. Studzi też atmosferę w przypadku niepowodzeń, przypominając że to w play-offach tak naprawdę decydują się medale, a nie w rundzie zasadniczej. Nie chce też robić założeń ile punktów trzeba zdobyć, żeby znaleźć się w pierwszej czwórce:  – Ja tam się nie bawię w te wszystkie przeliczanki. Biorę życie takie jakie jest. Teraz najważniejszy dla mnie jest mecz w Bełchatowie, potem będzie Resovia. Stawka jest wysoka, ale jeżeli coś nie wyjdzie, to nic takiego się nie stanie.

Grzegorz Wagner liczy też na pełną halę w meczach u siebie, bo to z pewnością pomaga jego drużynie, mniej go interesują przedmeczowe spekulacje. Kluczem do zwycięstw będą jednak umiejętności i poprawa we wszystkich elementach gry. Według Wagnera zespół z Częstochowy ma atuty, ale też nie wszystko wygląda tak różowo jak by sobie życzył. Przede wszystkim bardzo boleśnie AZS odczuł stratę Dawida Murka, ale z drugiej strony świetnie w roli kapitana zastąpił go Piotr Łuka. Wagner podkreśla też, że w zespole dobrze rozkłada się atak i w tym elemencie może liczyć na wszystkich, mimo że w zespole nie ma indywiduwalności.Z Grzegorzem Wagnerem rozmawiał Tadeusz Iwanicki

 

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved