Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Grzegorz Kosok: Resovię stać na zwycięstwo z każdym

Grzegorz Kosok: Resovię stać na zwycięstwo z każdym

Resovia Rzeszów awansowała do kolejnej rundy play-off Ligi Mistrzów i na drodze do Final Four stoi już tylko jeden przeciwnik - "tylko" BetClic Trentino Volley. Grzegorz Kosok twierdzi jednak, że do utytułowanego rywala trzeba podejść jak do każdego innego.

Udało się dzisiaj wygrać z CSKA Sofia bez straty seta i tym samym przypieczętowaliście swój awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.

No tak, bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Wyszliśmy na to spotkanie skoncentrowani. Po prostu chcieliśmy ugrać minimum dwa sety i cieszyć się z awansu. Wiadomo, że takie mecze są trudne, lecz stuprocentowa koncentracja do końca i udało się wygrać 3:0.

Spodziewaliście się tak minimalnego oporu przeciwnika? Mogło się wydawać, że Bułgarzy "rzucą" się na Was od początku meczu, lecz nie mieli nic do powiedzenia dzisiaj.

Nie wiem jak moi koledzy, lecz ja osobiście spodziewałem się większego oporu ze strony CSKA. Całe szczęście dla nas, że tak to się potoczyło. Myślę, że pierwszy mecz mógł wyglądać podobnie, bowiem po dwóch, gładko wygranych setach w Bułgarii, chyba gdzieś straciliśmy tę koncentrację, po dłuższej przerwie, spowodowanej wybrykami kibiców.

Pierwszy sezon Asseco Resovii w Lidze Mistrzów i od razu awans do najlepszej szóstki. Przed Wami wielkie Trentino Volley.

Tak, dokładnie. Myślę, że jest to jedna z najlepszych drużyn świata. My zrobimy wszystko by pokonać utytułowanego rywala. W ich składzie jest wiele gwiazd, ale my nie możemy na to patrzeć. Po prostu chcemy wygrać, bo Resovię stać na zwycięstwo z każdym zespołem.

Jednak zanim to nastąpi, przed wami arcyważny mecz z Kędzierzynem. Z pewnością dla Was będzie to spotkanie z cyklu tych "za 6 punktów" .

Zbieramy te punkty do ligowej tabeli i powoli pniemy się do góry. Mecz z Kędzierzynem będzie bardzo ważny, bowiem spotkają się zespoły z czołówki tabeli, a my chcemy przed play-off’ami być jak najwyżej. Wierzę w to, że uda nam się wygrać. No cóż, pozostaje mi tylko powiedzieć, żeby kibice trzymali kciuki.