Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Siatkarki z Jaworzna przed turniejem

Siatkarki z Jaworzna przed turniejem

fot. archiwum

Siatkarki z Jaworzna przygotowują się do dwóch turniejów finałowych III ligowych rozgrywek. Jeśli okażą się lepsze od przeciwniczek zrobią kolejny krok w drodze do II ligi. - Wykonujemy bardzo dużo dobrej pracy. Dziewczyny są przygotowane do tych spotkań. - mówi Mariusz Łoziński, trener zespołu.

Jaworznianki zakończyły rozgrywki ligowe na II miejscu. Tym samym zapewniły sobie prawo gry w turniejach finałowych. Przeciwniczkami zespołu MCKiS będą drużyny AZS Katowice, Victoria Lubliniec, MOSM Tychy. Dwa najlepsze zespoły wyłonione w tych finałach, czyli mistrz i wicemistrz rozgrywek III ligi kobiet walczyć będą z najlepszymi zespołami III lig innych województw o awans do II ligi kobiet. – Wiadomo, że sukcesy pierwszego zespołu zawsze są motorem napędowym dla pozostałych grup wiekowych – tłumaczy Mariusz Łoziński. Trener zespołu nie składa jednak żadnych deklaracji odnośnie awansu. – Wykonujemy dużo dobrej pracy. Dziewczyny są przygotowane do turnieju. Po ostatnich spotkaniach z Krzeszowicami (zespół z II ligi – przy. red.) dziewczyny mogły zobaczyć, że stać ich na wiele. Zagraliśmy naprawdę bardzo dobre dwa mecze – dodaje trener Mariusz Łoziński.

– Atmosfera w zespole jest znakomita. Mamy bardzo specyficzny zespół, ze względu na to, że gra u nas bardzo dużo młodych dziewczyn. Jesteśmy jednak gotowe do tego, aby podjąć rywalizację z każdym zespołem – tłumaczy Karolina Kuryło, kapitan zespołu.

Wzmocnieniem przed turniejem finałowym może okazać się Monika Pielecka, która po rocznej przerwie wraca na parkiet. Zawodniczka, która była liderką zespołu z Jaworzna, gdy ten występował w II lidze od miesiąca trenuje z zespołem. – Nie chce mówić o jakiś dalekosiężnych planach. Na razie chce trenować i zobaczyć czy uda mi się dojść do formy i czy jeszcze daje rade. Trochę jeszcze się oszczędzam, ale kiedy wychodzę w pierwszej szóstce na parkiet zapominam o wszystkim – tłumaczy Monika Pielecka. Zawodniczka wystąpiła w ostatnim sparingu z zespołem MKS Maraton Krzeszowice. Przyznaje jednak, że nie jest zadowolona ze swojej postawy. Trener Łoziński uważa jednak, że zawodniczka robi postępy. – Trzeba pamiętać, że zawodniczka nie dawno urodziła dziecko i dopiero od miesiąca trenuje – wyjaśnia trener zespołu.Mariusz Łoziński od początku rozgrywek powtarza, że celem numer jeden nie jest awans. – To nie jest najważniejsze. Patrzymy przez pryzmat kilku lat. Chcemy zbudować mocne podwaliny pod kobiecą siatkówkę w naszym mieście. A to dokonuje się na razie w szkołach podstawowych. Selekcjonujemy, szukamy i pewnie pierwsze efekty będzie można zobaczyć za kilka lat. Jednak to pierwszy zespół jest taką lokomotywą, która wszystko ciągnie i dlatego zależy nam na jak najlepszym wyniku w tym sezonie – mówi trener.

Pierwszy turniej finałowy odbędzie się w dniach 19-21 lutego 2010 roku w Jaworznie. Na początek jaworznianki zmierzą się z zespołem AZS UŚ Katowice. W rundzie zasadniczej siatkarki z Jaworzna okazały się lepsze od zespołu z Katowic wygrywając 3:0 i 3:1.

Harmonogram gier:

19.02.2010r. (piątek)

MCKiS Jaworzno – AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice godz. 16.00
STS Victoria Lubliniec – MOSM Tychy 30 min po meczu

20.02.2010r. (sobota)

AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice – STS Victoria Lubliniec godz. 16.00
MOSM Tychy – MCKiS Jaworzno 30 min po meczu

21.02.2010r. (niedziela)

MOSM Tychy – AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice godz. 11.00
MCKiS Jaworzno – STS Victoria Lubliniec 30 min po meczu

Mecze rozgrywane będą w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18.

 

*Autorem artykułu jest Dawid Serafin (jaworznianin.pl)

źródło: jaworznianin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved