Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Paweł Otwinowski: Armat nie stoi na straconej pozycji

Paweł Otwinowski: Armat nie stoi na straconej pozycji

fot. archiwum

Cały sezon zasadniczy ekipa Armatu Kozienice dostawała lekcję siatkówki od rywali. Swój pierwszy mecz w sezonie wygrała jednak w najważniejszym z momentów. O przebiegu rywalizacji i szansach na utrzymania opowiada trener Armatu Paweł Otwinowski.

Drugi mecz z Uniwersytetem Warszawski w I rundzie fazy – play – out był wyjątkowy dla Pana drużyny. Odnieśliście wreszcie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Paweł Otwinowski:Wola walki była przeogromna. Czasami może umiejętności nie wystarczają, ale dzisiaj wolą walki postawiliśmy kropkę nad "i". Tym bardziej, że tak naprawdę drużyna Uniwersytetu ma trochę problemów. Widać, że siatkarze tej ekipy nie są chyba w najlepszej formie. Uważam, że powinniśmy już w pierwszym meczu zwyciężyć 3:0, lub przynajmniej 3:1. Wówczas byśmy w komfortowej sytuacji zaczynali kolejne mecze u siebie. Cieszę się bardzo, że  zwyciężyliśmy.

Przed tym meczem zapowiadał pan, że Armat przyjeżdża do Warszawy przynajmniej po jedno zwycięstwo. Zatem plan ten został zrealizowany?Rzeczywiście tak zapowiadałem. Sytuacja jest dla nas teraz bardziej komfortowa, bo mamy dwa pojedynki u siebie. Chcemy przepracować ciężko te dwa tygodnie. Przynajmniej ten najbliższy, a później w kolejnym popracować z piłkami, żeby wyjść na świeżości, żeby pamiętać, że w Warszawie wygraliśmy.

Jaka jest pana zdaniem szansa na to, że ostatecznie Armat wygra rywalizację z Uniwersytetem Warszawskim w I rundzie fazy play-out?

Może to dziwnie zabrzmi, ponieważ przegrywaliśmy wszystkie mecze w rundzie zasadniczej, ale uważam, że na straconej pozycji nie stoimy. Tak jak mówię, zespół z Warszawy ma problemy zdrowotne. Z tego co wiem chłopaki mają sesję. Tutaj bym upatrywał naszą szansę. Chcemy zmazać plamę na honorze jaką jest brak wygranych w rundzie zasadniczej. Chcemy się zrehabilitować i utrzymać się w II lidze.

Rozmawiał Marcin Kaźmierski – RadomSport.pl

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved